6:1 w Słupi, pewne zwycięstwo Mazura

W 7 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin pewnie wygrali z ostatnią drużyną w tabeli – Pogonią Słupia – 6:1.

Zespół ze Słupi koło Drobina to zdecydowanie najsłabsza drużyna w „okręgówce”. Inny wynik niż zdecydowana przewaga i zwycięstwo Mazura był by nie lada sensacją. Od pierwszej minuty podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego dominowali na boisku. W 5 minucie wrzutka w pole karne Michała Mateckiego zakończyła się fatalną interwencją obrońcy Pogoni Konrada Kwiatkowskiego, który skierował piłkę do własnej bramki.

Trzy minuty później był remis, 1:1, po faulu bramkarza Mazura podyktowany został rzut karny, który wykorzystał strzałem od słupka Marcin Różański. Mazur ruszył do ataków, w 10 minucie Rafał Wilamowski zagrał do Eryka Przybylskiego a ten mocnym strzałem w długi róg bramki Artura Grabowskiego dał ponownie prowadzenie Mazurowi.

Następne minuty to mniej wydarzeń na boisku, jednak różnica umiejętności robiła swoje. W 18 minucie druga samobójcza bramka w wykonaniu drużyny ze Słupi, piłka nieudolnie wybija z pola karnego wpadła do siatki, po raz ostatni odbijając się od bramkarza gospodarzy.

Do przerwy Mazur prowadził 3:1, po przerwie padły kolejne gole. W 56 minucie ponownie trafił Eryk Przybylski a w 5:1 przepiękną bramkę lobując bramkarza zdobył Damian Surmak. Po tej bramce zawodnicy Mazura wykonali kołyskę dla piłkarzy naszej drużyny, którzy zostali bądź niebawem zostaną ojcami: Rafała Wilamowskiego, Damiana Surmaka, Konrada Stańczaka i Tomasza Józwiaka.

W 89 minucie Michał Matecki po strzale zza pola karnego trafił na 6:1 i takim wynikiem zakończył się mecz.

W Mazurze powrócił po ponad dwuletniej przerwie i zadebiutował w drużynie seniorów Jakub Stachowski. W drugiej połowie bardzo dobrze zagrała młodzież Mazura, Maciej Gajewski, Wiktor Smyczyński Bartłomiej Skonieczny czy Cezary Zielonka czy w pierwszej połowie Krystian Pawełkiewicz wnieśli dużo dobrego w grę naszego zespołu.

Zwycięstwo dało awans Mazurowi na co najmniej 4 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz w niedzielę, 5 października 2020 r. o g.13:00 w Iłowie, Mazur zagra z Unią, bezpośrednim rywalem w tabeli.

Pogoń Słupia - Mazur Gostynin 1:6

bramki: 8' Bartosz Różański (rzut karny) – 5' Konrad Kwiatkowski (samobójcza), 10' i 56' Eryk Przybylski 17' Artur Grabowski (samobójcza),63' Damian Surmak, 89' Michał Matecki

Słupia: Artur Grabowski – Dawid Szadkowski, Mariusz Sobczak, Adrian Sawicki, Bartosz Różański, Kamil Łęcki, Konrad Kwiatkowski, Mateusz Folgier, Bartłomiej Kępczyński, Bartosz Pietrzak, Mateusz Borkowski; trener: Kamil Łęcki

Mazur: Robert Ratajski – Mateusz Dobieński (46' Maciej Gajewski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Jakub Stachowski – Krystian Pawełkiewicz (56' Cezary Zielonka), Damian Surmak (
83' Przemysław Kamiński), Michał Matecki, Rafal Wilamowski – Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (71' Bartłomiej Skonieczny); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Łukasz Frątczak

Żółta kartka: Różański