Bartosz Komorowski królem strzelców, Mazur zakończył zwycięstwem

Zakończyły się rozgrywki sezonu 2014/2015 Płockiej Ligi Okręgowej. W ostatniej kolejce Mazur Gostynin, który już wcześniej zapewnił sobie 1 miejsce, wygrał w Duninowie z Wisłą 4:0.

Ostatnimi niewiadomymi było, kto odbierze tytuł króla strzelców oraz kto zagra w barażach i spadnie z ligi. Najbliżej tytułu króla strzelców był zawodnik Mazura i dokładając jeszcze dwie bramki w sobotnie popołudnie Mazur wygrał dublet w lidze – zarówno rozgrywki jak i tytuł króla strzelców dla Bartosza Komorowskiego.

Samo spotkanie z Wisłą Duninów przebiegało bez większej presji. Najpierw Wisła otrzymała rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców Mazura w polu karny, jednak do siatki nie trafił Hubert Kwiatkowski.

W 23 minucie sędzia podyktował drugiego karnego, tym razem za faul na Tomaszu Józwiaku. Trener Mazura do wykonania jedenastki wytypował bramkarza Bartosza Tomczaka, który jednak także nie trafił w bramkę. Gostyniński zespół do przerwy jednak prowadził, a gola głową w 35 minucie po dośrodkowaniu Patryka Matusiaka z rzutu wolnego zdobył Komorowski.

Najlepszy strzelec sezonu dwoił się i troił na boisku i trafił do siatki po raz drugi w 55 minucie. Kolejna bramka, w 59 minucie padła po świetnie rozegranej akcji zespołowej zakończonej przy kilku podaniach z pierwszej piłki, zakończonej strzałem Piotra Wilamowskiego. Po tej bramce nawet miejscowi kibice gospodarzy bili brawa dla Mazura. Wynik na 0:4 ustalił w 72 minucie Hubert Jaśkiewicz.

Bartosz Komorowski

BARTOSZ KOMOROWSKI - KRÓL STRZELCÓW PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ 2014/15

Zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w Płockiej Okręgówce. Mazur Gostynin zajął pierwsze miejsce i awansował do IV ligi, w barażach, których stawką jest awans do IV Ligi z Czarnymi Węgrów zmierzy się drugi Amator Maszewo. Utrzymała się w Lidze Okręgowej Błyskawica Lucień a spadły do A-Klasy zespoły Zorzy Szczawin oraz Stoczniowca Płock.

Z 28 bramkami królem strzelców rozgrywek 2014/15 został Bartosz Komorowski z Mazura. Podopieczni Artura Szulwacha przygotowania do startującego w sierpniu nowego sezonu IV Ligi rozpoczną 6 lipca.

Wisła Duninów – Mazur Gostynin 0:4

Bramki: 35' i 55' Bartosz Komorowski, 59' Piotr Wilamowski, 72' Hubert Jaśkiewicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Piotr Dutkiewicz (46' Bartosz Dutkiewicz), Patryk Matusiak (żółta kartka), Jan Domagała (56' Piotr Wilamowski), Arkadiusz Górecki, Tomasz Józwiak (65' Mateusz Kryska), Damian Surmak, Konrad Stańczak, Mariusz Surmak (56' Kamil Kosiński), Hubert Jaśkiewicz, Bartosz Komorowski; trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski