Czwarte miejsce Mazura w połowie rozgrywek

Seniorzy Mazura Gostynin przezimują na czwartej pozycji w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej. W sobotę, 14 listopada 2020 r. w 13 kolejce Mazur wygrał 6:2 ze Stegnami Wyszogród.

Ostatni mecz w tym roku seniorów Mazura był o stawkę – zwycięstwo dawało czwarte miejsce. Piłkarze na mecz wyszli w wirtualnym dopingu z głośników a na płotach wisiały flagi klubowe, co miało za zadanie dodatkowo zmotywować nasz zespół do walki.

Zaczęło się bardzo dobrze – w 9 minucie Bartosz Komorowski wykorzystał dobre dośrodkowanie Damiana Surmaka i z bliska trafił do bramki Wyszogorodu. Za chwilę jednak było 1:1, pomocnik gości Łukasz Majewski zdecydował się na strzała a piłka skozłowała przed bramkarzem Hubertem Borowym i mimo jego interwencji, wpadła do siatki. W 21 minucie Mazur znów prowadził, po akcji Damian Surmak – Rafał Wilamowski, ten pierwszy pokonał bramkarza Stegien Pawła Imińskiego. Minutę później było już 3:1, piękna akcja z wymianą podań Surmak – Komorowski zakończyła się drugim golem Komorowskiego.

W 36 minucie było już tylko 3:2 dla Mazura. Piłkę dośrodkowaną w pole karne Mazura wzdłuż bramki zagrał Mateusz Siciński a niefortunną interwencję zanotował Łukasz Frątczak, obrońca Mazura, kierując piłkę do własnej siatki.

Po przerwie już gra nieco zwolniła tempo, nie było tyle sytuacji co w pierwszej połowie. Od 74 minuty Mazur grał w przewadze liczbowej, drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Łukasz Pachelski z z drużyny z Wyszogrodu.

W 83 minucie mecz się już ostatecznie rozstrzygnął, faulowany w polu karnym był Rafał Wilamowski a sędzia Adrian Majewski pokazał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Frątczak. Końcówka w wykonaniu Mazura była już fenomenalna, dwa kolejne gole wpadły po strzale Krystiana Pawełkiewicza w 88 minucie i po raz trzeci w tym meczu, Bartosza Komorowskiego, w 90 minucie.

Mazur na koniec sezonu zajmuje 4 miejsce z 23 punktami. To identyczna lokata i 3 punkty więcej niż rok temu.

Rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej, o ile nie powtórzy się sytuacja z tego roku związana z pandemią, ruszyć powinny w marcu przyszłego roku.

Mazur Gostynin – Stegny Wyszogród 6:2

bramki: 9' 21' 90' Bartosz Komorowski, 20' Damian Surmak, 83' Łukasz Frątczak (rzut karny), 88; Krystian Pawełkiewicz – 11' Łukasz Majewski, 36' Łukasz Frątczak (samobójcza)

Mazur: Hubert Borowy – Kamil Wożniak (76' Maciej Gajewski), Konrad Stańczak, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Frątczak – Michał Matecki, Damian Surmak (88' Wiktor Smyczyński), Mateusz Dobieński (85' Krystian Pawełkiewicz), Tomasz Józwiak (57' Jakub Stachowski) - Rafał Wilamowski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Rafał Frątczak,

Stegny: Paweł Imiński – Sebastian Zalewski (64' Damian Szczepanowski), Dawid Pietrzak, Łukasz Majewski, Damian Pietrzak, Radosław Wiśniewski, Mateusz Siciński, Łukasz Piotrkowski, Dominik Filipiak (76' Krzysztof Jamka), Piotr Majewski (76' Mateusz Chojnacki), Rafał Pachelski; trener: Piotr Majewski, asystent: Tomasz Błaszczyk

żółte kartki: Surmak, - Pachelski

czerwona kartka: 74' Pachelski (za drugą żółtą)