Derby wygrane! Mazur ogrywa Kasztelana

W meczu 11 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej w derbach okręgu płockiego Mazur Gostynin wygrał na wyjeździe z Kasztelanem Sierpc 2:0.

Początek meczu rozgrywanego w Goleszynie z uwagi na przebudowę stadionu w Sierpcu był dość wyrównany. Do 34 minuty, kiedy po kontrataku z prawej strony piłkę otrzymał od Bartosza Komorowskiego Mateusz Ostrowski i strzałem w drugi róg bramki pokonał bramkarza Kasztelana Piotra Zielińskiego.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, po przerwie w 52 minucie po strzale z około 30 metrów Rafała Wilamowskiego Mazur podwyższył na 2:0. Skuteczna gra w ofensywie i doskonała postawa golkipera Mazura Klaudiusza Kurka spowodowała, że Mazur już do końca meczu, mimo kilku okazji strzeleckich dla gospodarzy, w tym strzale w poprzeczkę z 56 minuty Piotra Śmigrodzkiego, wygrał 2:0. W końcówce meczu nasz zespół mógł nawet podwyższyć prowadzenie na 3:0, ale strzał Rafała Wilamowskiego trafił w słupek.

Mazur zagrał dobre spotkanie, skutecznie wykorzystując błędy rywali a także walką o każdą piłkę i każdy metr boiska pokazał wyższość nad lokalnym rywalem. Również podkreślić trzeba, że tego samego dnia juniorzy Mazura Gostynin U-19 trenera Arkadiusza Szulczewskiego także pokonali Kasztelana Sierpc, 2:1.

Dzięki zwycięstwu nasz zespół z 14 punktami awansował na 10 miejsce w tabeli IV Ligi.