Dobry prognostyk. Druga gra kontrolna wygrana

W sobotę, 28 lipca 2018 r. w upalne popołudnie seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali piątą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy jesiennej IV Ligi Mazowieckiej. Wynik 4:1 z zespołem Lubienianki Lubień Kujawski i druga wygrana to dobry prognostyk formy piłkarzy.

Ponad 30-stopniowy upał i gra w pełnym słońcu miała swoje odzwierciedlenie w grze i tempie gry.

W tych ciężkich warunkach zdecydowanie lepiej fizycznie poradzili sobie piłkarze Mazura. Podopieczni trenera Artura Kapeli prowadzenie objęli w 22 minucie, po faulu w polu karnym jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił sam poszkodowany - Jakub Kustra. Do przerwy jednak był remis, rywale po golu z 33 minuty wykorzystując opieszałość w wybijaniu piłki przez defensywę Mazura trafili na 1:1.

Druga połowa to już jednostronna gra, gospodarze z Lubienia Kujawskiego zmęczeni upałem całkowicie oddali inicjatywę na boisku lepiej przygotowanym fizycznie piłkarzom Mazura. I tak na 2:1 w 62 minucie po podaniu Mateusza Ostrowskiego trafił grający jako boczny pomocnik nominalny obrońca Łukasz Kiełbasa. Na 3:1 podwyższył po zespołowej akcji i asyście Rafała Wilamowskiego strzałem w długi róg Damian Surmak a na 4:1 wynik meczu ustalił w 78 minucie Jakub Kustra.

Kolejna – szósta i przedostatnia gra kontrolna – w środę, 1 sierpnia w Staroźrebach z tamtejszym Świtem (Płocka Liga Okręgowa).

Lubieianka Lubień Kujawski – Mazur Gostynin 1:4

Bramki dla Mazura: 22' Jakub Kustra (rzut karny) i 78', 62' Łukasz Kiełbasa, 75' Damian Surmak

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy – Piotr Dutkiewicz, Damian Skumórski, zawodnik testowany, Łukasz Kiełbasa – Bartosz Wiśniewski, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski – Damian Surmak, Jakub Kustra; trener: Artur Kapela,

zagrali także: Bartosz Tomczak, Eryk Przybylski, Michał Matecki, zawodnik testowany