Legia II Warszawa rywalem Mazura Gostynin

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej losowano pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W rozgrywkach uczestniczy jako finalista Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN Mazur Gostynin, los wystawił naszemu zespołowi najmocniejszego z możliwych rywali.

Mecze I rundy odbędą się 12 kwietnia o godz. 16:00.

Pary:

Mazur Gostynin (Płocki OZPN)- Legia II Warszawa

Unia Czermno (Płocki OZPN) - MKS Piaseczno

Proch Pionki - Sparta Jazgarzew

Oskar Przysucha - Huragan Wołomin

Mazovia II Mińsk - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

MKS Przasnysz - Ursus Warszawa

Grom Warszawa - Naprzód Skórzec

Wkra Żuromin - Hutnik Warszawa

Druga drużyna Legii Warszawa, występuje obecnie w III lidze i zajmuje 3 miejsce w grupie I. Mazur jest pierwszy w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej (V poziom rozgrywek), tak więc oba zespoły dzielić będzie różnica dwóch poziomów, stąd nie trudno wskazać faworyta. Mazur na pewno podejmie walkę na boisku.

Kadra Legii II składa się w większości z zawodników 18-19 letnich, urodzonych w roku 1998 i młodszych, niektórzy z nich mają za sobą udział w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów w rundzie jesiennej sezonu 2016/17.

Legia II to także finalista Pucharu Polski na szczeblu krajowym z 1952 roku, gdzie uległa Polonii Warszawa 0:1, występującej wówczas pod nazwą Kolejarz Warszawa.