Mazur Gostynin U-12 zwyciężył w gwiazdkowym turnieju piłki nożnej

W niedzielę (18 grudnia) na hali MOSiR odbył się Gwiazdkowy Międzyklubowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców U-12 (rocz.2005/mł.) o Puchar Prezesa POZPN. Do rywalizacji o zaszczytny puchar przystąpiło 8 zespołów, które organizatorzy podzielili na 2 grupy.

Do grupy A trafiły: Mazur I Gostynin, FA Gostynin, KS Kutno, Stegny Wyszogród natomiast grupę B utworzyły zespoły: Mazura II Gostynin, Delty Słupno, Unii Iłów oraz GKS Bedlno.

Rozpoczęcie turnieju poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Ludwika Pawikowskiego wieloletniego działacza, trenera i przyjaciela gostynińskiego sportu.

Mazur I rozpoczął rywalizacje w turnieju pojedynkiem z lokalnym rywalem FA Gostynin. Po dobrym spotkaniu, w którym nie brakowało emocji, Mazur pokonał swojego rywala 2:0 po bramkach Igora Solarskiego oraz Jakuba Korpowskiego.

Drugi mecz to spotkanie z KS Kutno. Mazur od początku meczu narzucił rywalowi swój styl gry i kontrolował przebieg meczu. Po raz kolejny trafienia Igora Solarskiego i Jakuba Korpowskiego przesądziły o zwycięstwie młodych piłkarzy z Gostynina. Mazur pokonał KS Kutno 2:1.

Ostatni mecz grupowy to pojedynek ze Stegnami Wyszogród. To spotkanie dało wiele powodów do radości. Pewne zwycięstwo 3:0 po bramkach Korpowskiego, Gajewskiego i Bugdała zapewniło I miejsce w grupie i udział w wielkim finale turnieju.

Mazur II rozpoczął swoje zmagania w turnieju od meczu z GKS Bedlno. Mecz zakończył się podziałem punktów. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla naszego zespołu zdobył Jakub Rutkowski.

Kolejne spotkanie to rywalizacja z Unią Iłów. Niestety rywal okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Ostatnie spotkanie w grupie to mecz z Deltą Słupno. Ten mecz od samego początku nie układał się po myśli naszego zespołu. Delta pokonała nasz zespół 4:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu po indywidualnej akcji zdobył Kacper Rybiński.

Mazur II zakończył zmagania grupowe na IV miejscu w grupie.

Mecz o VII miejsce w turnieju to pojedynek naszego drugiego zespołu z rówieśnikami z Wyszogrodu. Młodzi piłkarze z Gostynina nie dali się pokonać przeciwnikowi i pewnie pokonali rywali 3:0! Dzięki temu zwycięstwu Mazur II zakończył turniej na VII miejscu.

W meczu finałowym przeciwnikiem Mazura okazała się drużyna z Bedlna.

Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Każda z drużyn dążyła do zwycięstwa. Mazur objął prowadzenie po indywidualnej akcji Igora Solarskiego, którą wykończył strzałem Kuba Korpowski, dla którego było to 4 trafienie w tym turnieju. Mazur po mądrej grze w obronie nie oddał prowadzenia już do końca meczu i po końcowej syrenie to nasi młodzi piłkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Wydawałoby się, że to koniec emocji w tym turnieju. Jednak nie. Dwaj zawodnicy zdobyli w turnieju jednakową liczbę bramek, i aby wyłonić zwycięzcę organizatorzy zorganizowali serię rzutów karnych. Do rywalizacji przystąpili: Jakub Korpowski (Mazur Gostynin), Kacper Borucki (Delta Słupno). Pierwsza i druga seria nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Zwycięzcę poznaliśmy w trzecim etapie konkursu rzutów karnych. Korpowski pewnie wykorzystał swoją szansę, natomiast Borucki przestrzelił swojego karnego, dzięki czemu korona króla strzelców trafiła w ręce Jakuba Korpowskiego. Kolejna nagroda indywidualna trafiła to Kacpra Figaszewskiego. Nasz bramkarz w całym turnieju wpuścił zaledwie 1 bramkę, za co należą mu się wielkie brawa i gratulację.

Po turnieju trener Paweł Kowalski nie krył swojego zadowolenia z postawy swoich zawodników: - "Bardzo chciałbym pogratulować swoim zawodnikom wygranej w turnieju. Mądra, zespołowa i skuteczna gra okazała się dziś najważniejsza. Uważam, że nasza gra w dzisiejszym turnieju mogła się podobać.

To dzisiejsze zwycięstwo jest zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy w tym roku. Lepszego zakończenia sezonu nie mogłem sobie wyobrazić. Cieszą też nagrody indywidualne.

Mam nadzieję, że te otrzymane puchary dadzą im jeszcze większego kopa do pracy. Po raz kolejny kapitalnie spisali się nasi kibice czyli rodzice! Bez ich wsparcia ciężko grałoby się naszym zawodnikom. Bardzo dziękuje, że są z nami na dobre i na złe."

Grupa A:

V- VI FA Gostynin - Unia 3:2

III - IV KS Kutno - Delta 0:1

Finał Mazur I - GKS Bedlno 1:0

MAZUR WYSTĄPIŁ W SKŁADZIE:

Mazur I: Figaszewski, Bugdał, Gajewski, Solarski, Korpowski, Wiliński, Sarniak, Cichocki, Witkowski, Pieniążek

Mazur II: Uliczny, Lewandowski, Olszanowski, Smyczyński, Rybiński, Milczarek, Rutkowski, Wysocki, Dzieciątkowski, Ostrowski, Różycki

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 Mazur I Gostynin

2 GKS Bedlno

3 Delta Słupno

4 KS Kutno