Mazur na piątkę. Za tydzień derby

W 9 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin pokonał Skrwę Łukomie 5:2.

Mecz toczony bez udziału publiczności z powodu obostrzeń, zarządzonych przez organ nadzorujący rozgrywki – Mazowiecki Związek Piłki Nożnej - od początku przebiegał na warunkach piłkarzy Mazura.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego przewagę udokumentowali przed przerwą, najpierw w 14 minucie po golu samobójczym Kamila Kalinowskiego prowadzili 1:0, następnie od 39 minuty 2:0 po kapitalnym przerzucie Michała Mateckiego i zakończeniu akcji strzałem przez Bartosza Komorowskiego było 2:0 a tuż przed przerwą za sprawą dobitki strzału Eryka Przybylskiego przez Rafała Wilamowskiego 3:0.

W drużynie Mazura od pierwszych minut zagrał 15-letni Maciek Gajewski, który umiejętnie kierował grę zespołu.

Na początku drugiej połowie niewiele się działo na boisku, wszyscy obecni na stadionie bardziej śledzili i interesowali się kończącym się finałem tenisowego Roland Garros Igi Świątek i Sofii Kenin.

Emocjonujące wydarzenia zaczęły się od około 55 minuty.

Kolejne bramki dla Mazura zdobywali w 56 minucie po raz drugi Rafał Wilamowski oraz w 68 minucie, tuż po wejściu na boisko, Michał Jędrzejczyk. Jednak dość słaba końcówka meczu i błędy w kryciu rywali spowodowały, że rywale dwukrotnie jeszcze trafili do siatki Roberta Ratajskiego po wykończeniu wrzutki z rzutów rożnych – najpierw Karol Kalinowski w 75 minucie a potem w ostatniej akcji meczu Mariusz Beksa.

Mazur utrzymuje w tabeli kontakt w tabeli ze ścisłą czołówką, z 17 punktami zajmuje 4 miejsce.

Za tydzień derbowe spotkanie w Gąbinie, w sobotę, 17 października 2020 r. o g. 11:00 Mazur zagra z Błękitnymi.

Mazur Gostynin – Skrwa Łukomie 5:2

bramki: 14' Karol Kalinowski (samobójczy), 39' Bartosz Komorowski, 43' i 56' Rafał Wilamowski, 68' Michał Jędrzejczak – 75' Karol Kalinowski, 90' Mariusz Beksa

Mazur: Robert Ratajski – Kamil Woźniak (76' Cezary Zielonka), Piotr Dutkiewicz, Paweł Znyk (46' Kamil Augustyniak), Łukasz Frątczak (60' Jakub Stachowski) – Rafał Wilamowski (65' Michał Jędrzejczak), Mateusz Dobieński, Michał Matecki (65' Krystian Pawełkiewicz), Maciej Gajewski – Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (69' Bartłomiej Skonieczny); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Łukasz Frątczak

Skrwa Łukomie: Marek Tyburski - Karol Kalinowski, Konrad Dąbrowski (58' Mateusz Telesiewicz) Przemysław Brzoza (58' Bartosz Kwiecień), Mariusz Beksa, Kamil Sowiński (79' Kamil Gąsiorowski), Mateusz Sadowski, Damian Majewski, Krystian Sowiński, Patryk Karczewski; trener: Janusz Kruszewski

żółte kartki: Augustyniak – Karczewski