Mazur szósty w historycznym turnieju

W sobotę, 20 grudnia 2014 roku, na kompleksie boisk „pod balonem” na stadionie Wisły Płock rozegrany został Klubowy Turniej Seniorów o Puchar Prezesa POZPN. Mazur w pechowych okolicznościach zajął tylko szóste miejsce.

Ta edycja turnieju, odbywającego się zawsze w przerwie zimowej, była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy mecze odbyły się na sztucznej trawie a nie jak dotychczas na parkiecie w sali sportowej.

Było to możliwe, gdyż ponad miesiąc temu oddana do użytku w Płocku została inwestycja, o której realizacji zdecydowali mieszkańcy w ramach głosowania w budżecie obywatelskim.

Mecze odbywały się w składach sześciozespołowych w czasie 2x7,5 minuty na dwóch boiskach o wymiarach zbliżonych do boiska tych z boiska typu Orlik.

Jeśli chodzi o sportową stronę, to gostyniński Mazur potraktował turniej jako okazję do wspólnego spotkania się zawodników na zakończenie roku. Jednak chęci zwycięstwa nie brakowało. Gostynianie dobrze zaczęli od zwycięstwa nad lokalnym rywalem – Błyskawicą Lucień. W drugim meczu, z jak się potem okazało, największą sensacją turnieju, czyli Zrywem Bielsk, Mazur zaledwie zremisował. Ten wynik miał ogromne znaczenie dla późniejszego rozrachunku w tabeli.

Po zwycięstwie w trzecim i czwartym meczu, z Kasztelanem Sierpc i Startem Proboszczewice oraz innych wynikach grupowych, okazało się, że może dojść do sytuacji, że trzy drużyny mogą mieć taką samą liczbę punktów – 11. I tak też się stało, po ostatnim meczu, w którym Mazur zremisował z Bzurą Chodaków 1:1. Organizatorzy z Płockiego OZPN-u kompletnie się zagubili w ustalaniu tabeli i kilkanaście minut po ostatnim meczu oficjalnie poinformowali, że według regulaminu musi dojść do rzutów karnych, w której o pierwsze miejsce w grupie zmierzą się Bzura i Zryw Bielsk. Mazur miał pechowo najmniejszą liczbę bramek strzelonych, mimo dwóch remisów, w spotkaniach ze wspomnianymi dwoma zespołami i zajął trzecie miejsce w grupie: - Zdobyliśmy 11 na 15 punktów możliwych i nie wychodzimy z grupy, jest to sytuacja bardzo dziwna i pechowa dla nas. Do możliwości gry o najwyższe miejsca zabrakło nam tylko jednej bramki. Trzeba również zaznaczyć ze w finale turnieju spotkali się nasi grupowi rywale – podkreślał trener Artur Szulwach.

Jeśli chodzi o organizację turnieju to niestety wyglądała bardzo słabo a zachowanie jednego z sędziów było wprost skandaliczne. Mazurowi przyszło jedynie zmierzyć się w meczu o piąte miejsce, w którym lepszy okazał się Amator Maszewo, wygrywając 0:2. Pamiątkowy puchar za szóstą lokatę odebrał z rąk sędziego międzynarodowego Szymona Marciniaka kapitan Mazura Patryk Matusiak. Dziesiąte miejsce na dwanaście biorących udział zajęła Błyskawica Lucień a ostatnie przypadło Zorzy Szczawin.

Wręczenie nagrody za szóste miejsce

To ostatni występ piłkarzy Mazura w 2014 roku. Z tej okazji piłkarze i zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym pragną złożyć wszystkim sponsorom, kibicom i sympatykom życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Liczą także na wsparcie, doping i pomoc przez nadchodzące 365 dni nowego, 2015 roku.

10:00 Bzura Chodaków - Start Proboszczewice 5:2
10:16 Błyskawica Lucień - Mazur Gostynin 0:5 /Bramki: 4' Konrad Stańczak, 6' Bartosz Komorowski, 9' Hubert Jaśkiewicz., 11' Arkadiusz Górecki, 12' Hubert Jaśkiewicz
10:32 Zryw Bielsk - Kasztelan Sierpc 2:1
10:48 Bzura Chodaków - Błyskawica Lucień 2:0