Mazur wygrywa i awansuje na pozycję lidera

W 11 kolejce rozgrywek Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin wygrał na własnym boisku ze Stegnami Wyszogród 2:0. Za tydzień lider – Mazur – podejmie drugiego w tabeli Amatora Maszewo.

Ulewa, jak przed meczem przeszła nad stadionem spowodowała, że boisko przy Sportowej było grząskie i bardzo śliskie, stąd nie łatwo było utrzymać się piłkarzom na nogach. Mecz jednak dobrze ułożył się dla Mazura, bo już w 8 minucie gostyniński zespół po podaniu od Michała Mateckiego głową do siatki trafił Łukasz Kiełbasa. Do przerwy nasz zespół powinien prowadzić wyżej, jednak zawodnicy marnowali okazje strzeleckie. W drugiej połowie w 52 minucie w niepozornej akcji przy linii końcowej strzał w kierunku bramki rywala oddał Bartłomiej Dębicki i ku zaskoczeniu piłkarzy a przede wszystkim bramkarza zespołu Stegien piłka wpadła do siatki.

Na boisku dwoił się i troił Jakub Kustra, najskuteczniejszy strzelec Mazura, który próbował powiększyć swój dorobek bramkowy 14 goli. Jednak tym razem nie dane mu było trafić do siatki a najbliżej był w 87 minucie, gdy po strzale z dystansu bramkarz z Wyszogrodu odbił piłkę zmierzającą do bramki na słupek.

Punkty po remisie w Staroźrebach 1:1 stracił drugi w tabeli Kasztelan Sierpc i ma 22 punkty. Amator Maszewo i Mazur Gostynin wygrały swoje mecze i mają po 24 punkty, ale Mazur ma lepszy dorobek bramkowy w całych rozgrywkach Ligi Okręgowej i dzięki temu awansował na pozycję lidera tabeli. Za tydzień mecz właśnie z Amatorem Maszewo, drugim zespołem w tabeli, który powinien wiele wyjaśnić jeśli chodzi o walkę o pozycję lidera. Niezwykle ważny pojedynek w najbliższą sobotę, 5 listopada 2016 r. o g. 13:30, zapraszamy na Stadion MOSiR w Gostyninie.

Mazur Gostynin – Stegny Wyszogród 2:0

Bramki: 8' Łukasz Kiełbasa, 52' Bartłomiej Dębicki

Mazur: Bartosz Tomczak – Łukasz Kiełbasa, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski, Michał Matecki (85' Adam Dutkiewicz), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ziułkowski (78' Maciej Piórkowski), Rafał Wilamowski, Sebastian Surmak (75' Przemysław Kamiński), Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk

Stegny: Hubert Sadecki – Michał Tomaszewski, Paweł Pacholski, Damian Pietrzak, Dawid Pietrzak – żółta kartka, Dariusz Winczyński (20' Hubert Domański), Arkadiusz Gąsiorowski, Michał Popiołek, Damian Jóźwiak, Daniel Popiołek (69' Michał Malicki), Michał Szymański