Mazur wygrywa z Wisłą II. Nadal bez porażki w okresie przygotowawczym

W piątej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV Ligi Mazur Gostynin w sobotę, 23 lutego 2019 r. wygrał w Płocku z czwartoligowymi rezerwami Wisły Płock 2:1.

Póki co podopieczni trenera Artura Kapeli, mimo dość wąskiej kadry, imponują skutecznością oraz przede wszystkim wynikami gier kontrolnych. Mecz Mazura, który zajmuje 14 miejsce w tabeli z Wisłą II Płock, która jest na 9 miejscu pokazał, że nasz zespół ma potencjał do walki.

Mecz rozgrywany w sobotnie południe na bocznym boisku Stadionu Wisły im. Kazimierza Górskiego lepiej ułożył się dla Młodej Wisły. Podopieczni trenera Adama Majewskiego prowadzili w 41 minucie, po dośrodkowaniu za linię obrony akcję wykończył Aleksander Pawlak.

W drugiej połowie nasz zespół wyrównał, w 61 minucie po doskonałym podaniu od Vasyla Ravlyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Młodej Wisły znalazł się Konrad Popławski i sytuacji tej nie zmarnował.

Podopieczni trenera Artura Kapeli końcówkę meczu bronili głównie dostępu do swojej bramki, groźnie wyprowadzając kontrataki, jeden z takich zakończył się nieoczekiwanie golem dla Mazura. W 78 minucie po zagraniu do skrzydła Michała Patory do Bartosza Wiśniewskiego, obrońca Mazura dośrodkował a piłka wpadła za plecami bramkarza Adriana Tokarskiego do siatki.

W końcówce meczu Mazur przed stratą bramki uratował doskonałą paradą bramkarz Hubert Borowy.

W zespole Wisły wystąpił niemal przez cały mecz wychowanek Mazura – Mateusz Ostrowski.

Po czerech meczach bez porażki (trzech remisach i jednym zwycięstwie) seria dobrych wyników została podtrzymana. Póki co podopieczni trenera Artura Kapeli, mimo dość wąskiej kadry, imponują skutecznością oraz przede wszystkim wynikami gier kontrolnych. Mecz Mazura, który zajmuje 14 miejsce w tabeli z Wisłą II Płock, która jest na 9 miejscu pokazał, że nasz zespół ma potencjał do walki i może wygrywać z teoretycznie faworyzowanymi zespołami. Do wznowienia rozgrywek ligowych pozostał równy miesiąc.

Szósta gra kontrolna Mazura rozegrana będzie w środę, 27 lutego 2019 r. w Łodzi (ul. Czajkowskiego 14) a rywalem Mazura będzie IV-ligowa Boruta Zgierz.

Wisła II Płock – Mazur Gostynin 1:2

Bramki: 41' Aleksander Pawlak – 61' Konrad Popławski, 78' Bartosz Wiśniewski

Mazur rozpoczął w składzie: Klaudiusz Kurek – Michał Matecki, Piotr Dutkiewicz, zawodnik testowany, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski, Michał Patora , Vasyl Ravlyk, Filip Skupiński, Eryk Przybylski – Bartosz Komorowski;

zagrali także: Hubert Borowy oraz Konrad Popławski, Arkadiusz Majchrzak i Mateusz Kłosiński

trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

żółte kartki: Ravlyk i Popławski