Mazur zagrał pierwszy sparing. Test na plus

Zespół seniorów Mazura Gostynin z trenerem Arkadiuszem Szulczewskim po raz pierwszy w ramach przygotowań do sezonu 2019/20 sprawdził swoje umiejętności w grze kontrolnej na tle innego zespołu.

Rywalem Mazura w czwartkowe popołudnie, 18 lipca 2019 r. był przebywająca w Gostyninie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużyna Wichru Kobyłka. Mecz rozgrywany był w trzech tercjach po 25 minut.

Zespół spod Warszawy wygrał z Mazurem 5:3, choć przez blisko 20 minut nasz zespół prowadził 3:2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Eryk Przybylski po dwóch zespołowych akcjach, a jedną jeden z czwórki testowanych zawodników. Z drużyną seniorów trenuje coraz większa grupa zawodników z drużyny juniorów U-19, co na pewno jest optymistyczne. Dodać trzeba, że minęły zaledwie trzy dni od wznowienia treningów przez naszą drużynę.

- Cenny sparing i możliwość sprawdzenia się na tle dobrego rywala – podsumował sprawdzian trener Mazura Arkadiusz Szulczewski.

Informacje na temat zaplanowanej następnej gry kontrolnej umieszczone będą na stronie klubowej:

Mazur Gostynin – Wicher Kobyłka 3:5

Bramki: 12' 0:1

18' 0:2

29' 1:2 zawodnik testowany (Mazur)

40' 2:2 Eryk Przybylski (Mazur)

57' 3:2 Eryk Przybylski (Mazur)

62' 3:3

66' 3:4

72' 3:5

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy – zawodnik testowany, Piotr Dutkiewicz, Mateusz Kłosiński, zawodnik testowany – Bartłomiej Skonieczny, Mateusz Dobieński, Damian Surmak, Bartosz Wiśniewski – Eryk Przybylski, zawodnik testowany; trener: Arkadiusz Szulczewski

Zagrali także: Rafał Wilamowski, Cezary Szczerbak, Michał Węglewski, Adam Kowalów, zawodnik testowany

Grano 3 x 25 minut