Nowi piłkarze w Mazurze Gostynin

W sobotę, 11 sierpnia 2018 r. o g. 11:00 meczem na własnym boisku z MKS Ciechanów rozgrywki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej w nowym sezonie zainaugurują seniorzy Mazura Gostynin. Jak zawsze w przerwie między sezonami w kadrze pojawili się nowi zawodnicy.

Trener Artur Kapela, który objął stanowisko trenera od 1 lipca, zastępując Waldemara Figurskiego oraz objecie funkcji asystenta trenera i kierownika drużyny przez Pawła Kowalskiego (dotychczas trenera młodzików rocznik 2005 i mł.) to nie jedyne zmiany, z którymi kibice Mazura Gostynin wiążą ogromne nadzieję.

W kadrze pojawiło się czterech młodych, aczkolwiek doświadczonych zawodników, którzy w tygodniu przed rozgrywkami zostaną zgłoszeni do kadry na sezon 2018/19.

Jak mówi stara piłkarska prawda, „drużynę buduje się od tyłu”, czyli od bramkarza i obrońców, następnie po linię ofensywną. Stąd nowi zawodnicy w barwach Mazura Gostynin zasilą każdą z formacji na boisku, szczególnie wzmacniając linię obrony.

Do dwóch bramkarzy – wychowanków Mazura Gostynin Hubera Borowego i Bartosza Tomczaka – dołączył trzeci bramkarz – Klaudiusz Kurek. 20-letni golkiper to wychowanek Wisły Płock, w wieku 17 lat podpisał kontrakt zawodowy i dołączył do kadry wówczas występującej na zapleczu Ekstraklasy pierwszej drużyny Wisły. Przez dwa lata był podstawowym bramkarzem drużyny rezerw, ostatni sezon spędził jako zawodnik wypożyczony do Pelikana Łowicz.

I tak kolejne dwie nowe twarze w barwach gostynińskiego klubu to dwaj obrońcy – Michał Jędrzejczak i Bartłomiej Błachnio. Pierwszy z nich to 19-letni boczny obrońca, silny fizycznie, wychowanek Błyskawicy Lucień (Płocka Liga Okręgowa), dotychczas jeden z podstawowych i wyróżniających się zawodników z kadry sąsiada „zza miedzy” Mazura Gostynin, pod wodzą byłego trenera Mazura Artura Szulwacha.

Drugi zawodnik – 21-letni Bartłomiej Błachnio – to środkowy obrońca, wychowanek Wisły Płock, podobnie jak bramkarz Klaudiusz Kurek, występujący dotychczas w drużynach juniorskich i w drugim zespole „Nafciarzy”. W czwartoligowych rezerwach Wisły Płock był to pewny podstawowy zawodnik kadry trenera Artura Serockiego, stąd doświadczenie to jego ogromny atut.

Ostatni z nowych zawodników, to jedna z największych nadziei i jednocześnie bardzo zachwalany przez kibiców za postawę w grach kontrolnych Mazura Gostynin 25-letni Filip Skupiński. Pochodzący z Płocka wychowanek Łodzianki Łódź był jednym z głównych autorów ogromnego sukcesu zespołu Kujawianka Izbica Kujawska, który w poprzednim sezonie występując w IV Lidze Kujawsko-Pomorskiej zajął znakomite drugie miejsce, do ostatniej niemal kolejki walcząc z Chemikiem Bydgoszcz o awans do III Ligi. Strata lidera środka pola to dla zespołu spod Włocławka duży cios, miejmy nadzieję, że podobnie wysoką formę ten zawodnik zaprezentuje w Mazurze Gostynin. Ma ku temu okazję, gdyż swoim doświadczeniem, szybkością gry oraz przeglądem pola potwierdza, że nie przez pomyłkę występował już w III Lidze, w sezonie 2015/16 w barwach Pelikana Łowicz a także w mocnych zespołach IV-ligowych: Nerze Poddębice, Zawiszy Rzgów czy wspomnianej Kujawiance.

Niestety, uraz jakiego Filip Skupiński nabawił się podczas trzeciej gry kontrolnej Mazura Gostynin z Kujawiakiem Kowal (0:1) – pęknięcia jednej z kości w stopie – powoduje, że występ w pierwszych meczach w barwach Mazura Gostynin stoi pod znakiem zapytania. Nie mniej trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Filipa.

Z zespołem trenując także dwaj inni zawodnicy, jeśli uda się formalnie załatwić sprawy prawne, powinni również dołączyć do kadry.

Wspomniani czterej zawodnicy dołączyli do kadry Mazura Gostynin, która liczyć ma 23 zawodników.

Jeszcze w tym tygodniu cała kadra zostanie zgłoszona do rozgrywek, stąd wiadome będzie, którzy zawodnicy odeszli z Mazura Gostynin do innych klubów, nie wznowili treningów bądź zadeklarowani zakończenie kariery.