Osłabienie dało się we znaki

W 12 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin przegrali w sobote, 20 października na własnym boisku 0:3 z Mławianką Mława.

Mazur podczas meczu z Mławą zagrał osłabiony brakiem pięciu zawodników. Na turniej Ligi Mistrzów piłki nożnej sześcioosobowej pojechali Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak i Łukasz Kiełbasa, za kartki pauzował Michał Patora, również Vasyl Ravlyk nie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

Mecz po pierwszej dość mało ciekawej i wyrównanej połowie, w drugiej części meczu ułożył się po myśli zawodników z Mławy. Na 1:0 w 53 minucie trafił Artur Gawęda po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, na 2:0 podwyższył w 66 minucie po strzale z rzutu wolnego Maciej Komorowski a na 3:0 wynik meczu ustalił, po rzucie karnym podyktowanym za faul Piotra Dutkiewicza na Krystianie Gosiku, w 86 minucie kapitan Mławy Maciej Rogalski. W 87 minucie Mazur zmarnował najlepsza okazję do zdobycia choćby honorowego gola, po dośrodkowaniu w pole karne w poprzeczkę po strzale głową trafił Rafał Wilamowski

Mazur w drugiej połowie zagrał bardzo słaby mecz, popełniając dużo błędów zwłaszcza w pilnowaniu rywala przy jego atakach.

W meczu z Mławą w oficjalnym meczu zadebiutował w drużynie Mazura, pozyskany w przerwie letniej z Kujawianki Izbica pomocnik Filip Skupiński. 26-letni zawodnik pokazał się kibicom Mazura w letnich grach kontrolnych, jednak w jednej z nich nabawił się urazu złamania śródstopia i po 3-miesięcznej przerwie powrócił na boisko.

Kolejny mecz Mazura -  w ramach 13 kolejki - na wyjeździe w sobotę, 27 października 2018 r. o g. 13:00 w Ząbkach z Ząbkovią.

Mazur Gostynin - Mławianka Mława 0:3

53' Artur Gawęda, 66' Maciej Komorowski, 86' Maciej Rogalski (rzut karny)

Mazur: Klaudiusz Kurek - Bartłomiej Błachnio, Damian Skumórski, Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz - Eryk Przybylski (46' Filip Skupiński), Bartosz Wiśniewski (81' Michał Matecki) Mateusz Ostrowski, Rafał Wilamowski (88' Michał Jędrzejczak) - Jakub Kustra, Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela, asystent: Paweł Kowalski

Mławianka: Grzegorz Jabłonowski - Łukasz Wróblewski (87' Mateusz Adamski), Maciej Komorowski, Piotr Białoskurski, Maciej Rogalski, Artur Gawęda, Łukasz Wodzyński, Sławomir Sieja, Hubert Jaworski, Krystian Gosik, Michał Pocieżnicki; trener: Adam Fedoruk

żółta kartka: Wodzyński