Pechowy remis Mazura

W sobotę, 28 lutego 2015 r. piłkarze seniorów Mazura we Włocławku na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrali mecz kontrolny z czwartoligowym LTP Lubanie. Podopieczni trenera Artura Szulwacha mimo zdecydowanej przewagi zaledwie zremisowali. Mazur grając od początku najmocniejszym składem szybko przejął inicjatywę na boisku i zdobył dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 8 minucie bramkarza rywala po pięknym lobie pokonał Damian Surmak a w 17 minucie po wrzutce w lewej strony boiska Patryka Matusiaka uderzeniem głową na 2:0 podwyższył Tomasz Józwiak. W pierwszej połowie Mazur miał kilka sytuacji na podwyższenie prowadzenia, jednak zabrakło skuteczności. W drugiej połowie z kolejnymi zmianami personalnymi zwłaszcza w defensywie Mazura coraz groźniejsze akcje akcję przeprowadzili rywale. W 61 minucie po mocnym strzale z lewej strony zza pola karnego kontaktową bramkę dla Lubania zdobył Krzysztof Sobiech. Rywale grali coraz bardziej twardo, niekiedy w chamski sposób przerywając akcję faulami. Jednak Mazur stracił drugą bramkę w kuriozalny sposób. Piłka trafiła do bramkarza Bartosza Tomczaka, który wybijając ją sprzed własnej bramki trafił w napastnika rywala Kamila Stefaniaka a ta wturlała się do pustej bramki, mimo próby naprawienia błędu przez golkipera Mazura. Po tym fatalnym błędzie gostyniński ruszył do ataku, ale mimo ogromnej przewagi nie był w stanie strzelić zwycięskiego gola.

Kolejna gra kontrolna to pojedynek z Krośniewianką Krośniewice, w niedzielę, 8 marca 2015 r. Spotkanie to może być po raz pierwszy dla Mazura w nowym roku rozegrane na naturalnym boisku, decyzja zapadnie we wtorek.

Mazur Gostynin – LTP Lubanie 2:2

Bramki: 8' Damian Surmak, 17' Tomasz Józwiak – 61' Krzysztof Sobiech, 83' Kamil Stefaniak

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Kamil Kosiński, Piotr Wilamowski – Tomasz Józwiak, Konrad Stańczak, Dominik Dutkiewicz, Arkadiusz Górecki – Hubert Jaśkiewicz – Damian Surmak Zagrali także: bramkarz Bartosz Tomczak (od 60 minuty), Bartosz Komorowski, Mateusz Ziułkowski, Jan Domagała