Piąta gra kontrolna: wygrana Mazura z rywalem z wyższej ligi

W piątej grze kontrolnej seniorzy Mazura Gostynin pokonali piątoligową Skrę Drobin 6:2.

Rywal grający jedną klasę wyżej niż Mazur, choć zajmujący ostatnie miejsce, jedynie w pierwszej połowie zdołał przeciwstawić się naszej drużynie. Rywale po błędzie w wyprowadzeniu piłki z pola karnego objęli prowadzenie od 3 minuty. W 26 minucie po akcji Eryk Przybylski - Michał Matecki był remis a do przerwy po golu zawodnika testowanego po rzucie rożnym Mazur prowadził 2:1.

W drugiej połowie przewaga Mazura była zdecydowanie większa. W 65 minucie piękny strzał z 25 metrów pomocnika Eryka Wydrzyńskiego ląduje w siatce Skry.

Trzy bramki zdobył jeszcze Eryk Przybylski, raz uciekając obrońcom z Drobina i po lobie nad bramkarzem było 4:1,na 5:1 po podaniu z lewej strony boiska od Wiktora Smyczyńskiego a na 6:2 po strzale z około 15 metrów. Foście trafili jeszcze raz, po rzucie karnym, w 82 minucie.

To piąty sparing Mazura w okresie przygotowawczym i czwarty zakończony zwycięstwem.

Kolejna gra kontrolna za tydzień, 11 marca z Lubienianką Lubień Kujawski. Termin i miejsce zostanie podane na stronie klubowej.

Mazur Gostynin - Skra Drobin 6:2

bramki: 26' Michał Matecki, 45' zawodnik testowany, 76' 80' 85' Eryk Przybylski, 67' Eryk Wydrzyński - 3' Jakub Dutkiewicz, 82' Bartłomiej Mielczarski

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, zawodnik testowany, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz - Michał Matecki, Eryk Wydrzyński, Łukasz Frątczak, Mikołaj Nosalski, Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Zagrali także: Sebastian Kowalski - Bartek Kapturowski, Wiktor Smyczyński, Mateusz Dobieński, Dominik Wydrzyński, Adam Dubielak, Szymon Zywert