Pierwsze zwycięstwo w grze kontrolnej

W czwartej grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2017/18 IV Ligi Mazowieckiej w środę, 25 lipca seniorzy Mazura Gostynin po dobrej grze wygrali 3:2 z Lechem Rypin (IV Liga Kujawsko-Pomorska).

Jak się okazało teoretycznie najtrudniejszy rywal w zaplanowanych grach kontrolnych – Lech Rypin – czyli 7 zespół IV Ligi, okazał się tym, którego Mazur pokonał po raz pierwszy od pół roku.

Ostatni raz Mazur wygrał mecz w marcu, podczas gry kontrolnej z Lubienianką Lubień Kujawski (3:2).

Szczęśliwy finał rozpoczął się od bardzo dobrej gry w pierwszej połowie. W 33 minucie dośrodkowanie w wykonaniu Damiana Surmaka strzałem głową z kilku metrów wykończył najbardziej doświadczony z piłkarzy Mazura – obrońca Łukasz Kiełbasa. Kilka chwil później było 2:0, również po dośrodkowaniu, tym razem w wykonaniu Jakuba Kustry jeden z czwórki zawodników testowanych wykończył akcję z kilku metrów strzałem głową.

Druga połowa po zmianach w składzie okazała się słabsza, po błędach defensywy Lech wyrównał stan meczu na 2:2 w 86 minucie. Zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu zdobył po sprinterskim pojedynku z obrońcą gości pomocnik Mazura Eryk Przybylski, trafiając wślizgiem do pustej bramki.

Mazur zwłaszcza w pierwszej połowie zagrał bardzo dobry mecz a mocną bronią gostynińskich piłkarzy stają się stałe fragmenty gry oraz dośrodkowania w pole karne.

Kolejna gra kontrolna zaplanowana jest na sobotę, 28 lipca a rywalem na wyjeździe będzie wspomniana już Lubienianka Lubień Kujawski (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska). Mecz o g. 17:00. Do końca okresu przygotowawczego pozostały wraz z tym spotkaniem trzy mecze.

Lech Rypin – Mazur Gostynin 2:3

Bramki dla Mazura: 33' Damian Surmak, 37' zawodnik testowany, 90' Eryk Przybylski

Mazur rozpoczął w składzie: bramkarz testowany – Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Majchrzak, zawodnik testowany, Łukasz Kiełbasa – Damian Surmak, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski, Jakub Kustra; trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

zagrali także: Bartosz Tomczak, Bartosz Komorowski, Eryk Przybylski, Michał Matecki, Jarosław Kułaga, zawodnik testowany, zawodnik testowany