Piłkarz Mazura Gostynin zaczyna przygodę na ME

W poniedziałek w węgierskiej miejscowości Szekesfehervar pierwszy mecz na piłkarskich Mistrzostwach Europy w piłce nożnej sześcioosobowej rozegra Reprezentacja Polski a wśród zawodników, którzy zostali powołani do kadry, jest Bartłomiej Dębicki z naszego Mazura Gostynin.

33-letni Bartłomiej Dębicki, bo o nim mowa, trafił do Gostynina pół roku temu, z Błękitnych Gąbin. Jest wychowankiem Mazowsza Płock. Mimo spadku Mazura do Ligi Okręgowej z IV Ligi, doświadczony zawodnik zdecydował się pozostać w gostynińskim zespole. Grę na dużym boisku jedenastoosobowym Dębicki łączy z amatorską grą w Lidze Playarena, amatorskich rozgrywkach piłki nożnej sześcioosobowej. W rozgrywkach tych grał w zespole Kluge Team Płock i był na tyle wyróżniającym się zawodnikiem, że został powołany do kadry Polski przez selekcjonera Klaudiusza Hirscha.

Reprezentacja Polski trafiła w nich do grupy C, gdzie zmierzy się kolejno z Estonią, Włochami i Rosją. Pierwszy mecz Reprezentacja Polski rozegra już w poniedziałek, 22 sierpnia o g. 17:00 a pojedynki będzie można obejrzeć w kanale TVP Sport oraz na stronie www.sport.tvp.pl.

Więcej na temat Piłkarskich ME Piłki Nożnej Sześcioosobowej: http://playarena.pl/5541,informacje,serwisowe,news.html

Seniorzy Mazura w sezonie 2015/16 - Bartłomiej Dębicki w górnym rzędzie piąty od prawej

FOTO: www.playarena.pl oraz MKS Mazur Gostynin