Po ośmiu meczach Mazur nadal bez punktu

W środę, 23 września 2015 r. w meczu 9 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał z MKS Ciechanów 1:3.

Głęboki kryzys formy Mazura niestety nadal trwa a przed podopiecznymi trenera Artura Szulwacha środek rundy jesiennej i trudni rywale w drugiej jej części. Mimo czerwonej kartki, będącej efektem dwóch żółtych kartek w meczu w Wołominie, mógł wystąpić w meczu z Ciechanowem bramkarz Robert Ratajski.

Goście, którzy zajmowali 12 miejsce w tabeli prowadzenie w meczu zdobyli w 22 minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową do bramki Mazura trafił Bartosz Karczewski, przed przerwą na 2:0 dla zespołu z Ciechanowa podwyższył Damian Matusiak, wykańczając zespołową wymianę podań.

Pomocnik Mazura Damian Surmak tuż po przerwie strzałem z około 30 metrów zdobył bramkę kontaktową i gostyniński zespół wydawało się jakby złapał wiatr w żagle. Jednak w 61 minucie trzecią bramkę zdobyli rywale. W zamieszaniu podbramkowym piłka spadła pod nogi Bartosza Hutkowskiego, który uderzył futbolówkę w kierunku bramki. Piłka odbijając się przy okazji od obrońcy gostynińskiego zespołu Piotra Dutkiewicza zmyliła interweniującego bramkarza Mazura i wpadła do siatki. Mimo przewagi liczebnej na boisku, gdyż w 68 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik MKS-u Marcin Borowiec, Mazur nie zdołał odrobić strat i zanotował ósmą porażkę w tym sezonie.

Kolejne spotkanie Mazura w najbliższą sobotę, 26 września 2015 r. o g. 16:00 na Stadionie MOSiR w Gostyninie rywalem będzie trzecia w tabeli Mławianka Mława. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny.

Mazur Gostynin – MKS Ciechanów 1:3

Bramki: 47' Damian Surmak - 22' Bartosz Karczewski, 44' Damian Matusiak, 61' Bartosz Hutkowski

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Wilamowski (żółta kartka), Mateusz Ziułkowski (żółta kartka), Piotr Dutkiewicz, Kamil Staniszewski (62' Tomasz Józwiak), Arkadiusz Górecki (żółta kartka) (80' Bartosz Dutkiewicz), Konrad Stańczak, Damian Surmak, Hubert Jaśkiewicz (46' Bartosz Komorowski), Łukasz Kaczmarek (82' Rafał Wilamowski), Kamil Kowalczyk; trener: Artur Szulwach, II trener: Paweł Kowalski

MKS Ciechanów: Rafał Olszewski – Marcin Borowiec (żółta kartka+żółta kartka = 68' czerwona kartka), Adam Sosnowski (żółta kartka) (67' Dawid Bonisławski), Rafał Matusiak, Nazar Litun, Łukasz Barankiewicz, Kamil Olszewski, Mateusz Hutkowski (80' Piotr Kwasiborski), Konrad Tereszkiewicz, Damian Matusiak (80' Patryk Tosik), Bartosz Karczewski (85' Piotr Kwasiborski); trener: Piotr Dziewicki