Podsumowanie statystyczne drużyny seniorów w rundzie jesiennej

Prezentacja podsumowania statystycznego seniorów Mazura Gostynin w sezonie 2016/17 w Płockiej Lidze Okręgowej.

Mazur Gostynin zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów i bilansem bramek 38-10. Zanotował 10 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę. Gostyniński zespół w rundzie jesiennej z boiska schodził pokonany raz - w 8 kolejce z Unią w Iłowie 2:3. Także jeden raz Mazur przegrał w rozgrywkach pucharowych Płockiego OZPN– w finale 1:2 z Unią Czermno, wcześniej wygrywając cztery mecze, w tym dwa po rzutach karnych a jeden walkowerem. Obrona Mazura jest najlepszą w całej lidze, nasz zespół stracił najmniej bramek spośród wszystkich 14 występujących w „okręgówce”.

W Lidze Okręgowej wystąpiło 21 zawodników z 27 zgłoszonych, w pięciu meczach Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN na boisko wybiegło 19 zawodników. Najskuteczniejszy strzelec – Jakub Kustra – ma na koncie 15 bramek i w klasyfikacji strzelców Płockiej Ligi Okręgowej jest na 4 miejscu.

Trwa dobra passa, Mazur w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej nie stracił bramek i zanotował pięć zwycięstw z rzędu.

Ponadto nasz zespół nie przegrał meczu na własnym boisku, podobnie jak dwa inne zespoły – Amator Maszewo i Stegny Wyszogród, jak również jest najskuteczniej strzelającym zespołem w meczach wyjazdowych w całej lidze – 22 bramki.

Mazur Gostynin w tej rundzie był zespołem, który gra i walczy do końca meczu, co wyraźnie widać w statystykach minut, kiedy padały gole.

Najwięcej bramek łącznie z PP – 13 - nasz zespół zdobywał w ostatnich 15 minutach meczu, od 76 do 90 minuty a najmniej w minutach 46-60 – 4.

Natomiast Mazur najwięcej tracił bramek tuż po przerwie, w minutach 46-60 - 4 - a najmniej w minutach meczu 1-15 i 76-90 – po 2.

Jak widać, okres gry tuż po przerwie w minutach 46-60 był najgorszym, najlepszym ostatnie 15 minut meczu – minuty 76-90.

Najwięcej czasu na boisku ma na koncie kapitan zespołu Piotr Dutkiewicz – odpowiednio w lidze 1079 minut i 360 minut w Pucharze Polski, w sumie 1439 minut.

PŁOCKA LIGA OKRĘGOWA – STATYSTYKI:

Chabasiński Mateusz - 49 min,

Dębicki Bartłomiej - 990 min, 5 GOLI, żółta kartka

Dutkiewicz Adam - 93 min, 2 żółte kartki i 1 czerwona kartka (z 2 żółtych)

Dutkiewicz Bartosz - 777 min, 2 żółte kartki

Dutkiewicz Piotr - 1079 min, 2 GOLE, 3 żółte kartki i 1 czerwona kartka (z 2 żółtych)

Gronalewski Patryk - 90 minut

Kalinowski Arkadiusz (bramkarz) – 111 minut / 2 z 10 bramek utraconych

Kamiński Przemysław – 488 minut, 1 GOL

Kiełbasa Łukasz – 892 minuty, 2 GOLE, 4 żółte kartki i 1 czerwona kartka (z 2 żółtych)

Korpowski Jakub – 15 minut

Kowalski Paweł – 54 minuty, żółta kartka

Kustra Jakub – 980 minut, 15 GOLI, 4 żółte kartki

Matecki Michał – 1065 minut, 1 GOL

Matusiak Patryk – 846 minut, 2 żółte kartki i 1 czerwona kartka (z 2 żółtych)

Piórkowski Maciej – 240 minut, 2 żółte kartki

Surmak Sebastian – 816 minut

Tomczak Bartosz (bramkarz) – 1060 minut / 8 z 10 bramek utraconych + obroniony rzut karny

Wachaczyk Piotr – 680 minut, 7 GOLI

Wilamowski Rafał – 797 minut, 1 GOL

Wróblewski Arkadiusz – 790 minut, 1 GOL, żółta kartka

Ziułkowski Mateusz – 690 minut, 2 GOLE

Ponadto padła jedna bramka samobójcza dla Mazura – w 3 kolejce piłkarz Spójni Mała Wieś Mateusz Jędrzejewski trafił do własnej siatki.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU PŁOCKIEGO OZPN – STATYSTYKI:

5 meczy, w tym jeden walkower 0:3 w ćwierćfinale ze Świtem Staroźreby – mecz nie odbył się, nie liczony do statystyk.

Bilans bramek 9-7, karne: 13 trafionych przez Mazur, 11 przez rywala.

Żaden z piłkarzy Mazura nie pomylił się przy wykonywaniu rzutu karnego.