Remis bezbramkowy Mazura z Wołominem

W meczu 2 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin zremisował bezbramkowo z Huraganem Wołomin 0:0.

To rywale, którzy w IV Lidze znaleźli się po spadku z III Ligi byli faworytem spotkania, jednak podopieczni trenera Waldemara Figurskiego dzielnie stawili czoła. A nie było to łatwe, gdyż dwukrotnie goście z Wołomina byli bliscy zdobycia bramek po trafieniach w poprzeczkę, na dodatek Mazur kończył mecz w osłabieniu po czerwonej kartce.

Pierwszy raz uczynił to w 27 minucie Marcin Figiel a piłka od poprzeczki szczęśliwie odbiła się tuż przed linią bramki Mazura. Druga dogodna sytuacja dla Huraganu miała miejsce w 67 minucie. Wcześniej wychodzącego na czystą pozycję Marcina Figla faulował Arkadiusz Wróblewski. Sędzia meczu Łukasz Matlęga pokazał czerwoną kartkę obrońcy Mazura, była to dość kontrowersyjna decyzja, gdyż rywal nie wychodził bezpośrednio na czystą pozycję bramkową a Arkadiusza Wróblewskiego asekurował drugi z obrońców – Konrad Popławski.

Po rzucie wolnym podyktowanym za faul doskonałą obroną przed stratą bramki uratował Mazura bramkarza Adrian Rak a dobitka Michała Zapaśnika odbiła się od poprzeczki.

Na szczęście podopieczni trenera Waldemara Figurskiego do końca meczu nie stracili bramek i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Mazur zdobył punkt, ma już ich 4 i na razie nie zanotował porażki.

Kolejny mecz gostynińskiej drużyny to spotkanie wyjazdowe, w sobotę, 26 sierpnia 2017 r. o g. 11:00 w Warszawie w Parku Skaryszewskim z Drukarzem.

Mazur Gostynin – Huragan Wołomin 0:0

Mazur: Adrian Rak – Jarosław Kułaga, Konrad Popławski, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski – Damian Surmak, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (90+1' Eryk Przybylski), Gracjan Sobczak (73' Michał Matecki) – Bartosz Wiśniewski, Rafał Wilamowski (86' Patryk Gronalewski) trener: Waldemar Figurski

Huragan: Łukasz Derejko – Jarosław Dobrzeniecki, Łukasz Choiński, Rafał Wielądek, Marcin Figiel (85' Waldemar Woźniak), Piotr Petasz (68' Kamil Żmuda), Rafał Zaborowski, Igor Jaszczak (79' Artur Starsosz), Michał Zapaśnik, Marek Lendzion, Przemysław Górski; trener: Andrzej Greloch

Żółte kartki: Dębicki, Wiśniewski – Zaborowski, Choiński,

Czerwona kartka: 67' Arkadiusz Wróblewski