Remis Mazura z juniorami Wisły po dobrej grze

W sobotę, 10 lutego 2018 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali pierwszą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/18 IV Ligi Mazowieckiej. W zespole Mazura Gostynin zadebiutowali trzej doświadczeni gracze.

Rywalem podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego byli juniorzy Wisły Płock U-19, grający w Centralnej Lidze Juniorów. Mecz dla obu zespołów był przetarciem i sprawdzeniem aktualnej kondycji i formy na początkowym etapie przygotowań.

Pierwsza bramka dla gostynińskiej drużyny padła w 29 minucie po rzucie karnym. Do piłki podszedł ten który był faulowany, czyli Jarosław Kułaga i pewnym strzałem wyprowadził Mazur na prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze – juniorzy Wisły – wyrównali w 54 minucie po wykończeniu kontrataku lewą stroną boiska.

Mazur z dobrej strony pokazał się po raz pierwszy w tym roku na pełnowymiarowym boisku a trener Waldemar Figurski z zadowoleniem ocenił obecną formę na początkowym okresie przygotowań.

Kolejna gra kontrolna zaplanowana została na 17 lutego na Stadionie Miejskim w Łowiczu a rywalem będzie Pelikan II Łowicz (IV Liga Łódzka).

Wisła Płock U-19 (Centralna Liga Juniorów) – Mazur Gostynin 1:1

Bramki: 54' Oliwier Osmański – 29' Jarosław Kułaga

Mazur rozpoczął w składzie: Adrian Rak – Jarosław Kułaga, Konrad Popławski, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki – Eryk Przybylski, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Damian Surmak – Rafał Wilamowski, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

Zagrali także: Bartosz Tomczak, Hubert Borowy, Damian Skumórski, Piotr Stępniak, Marcin Chyczewski, Łukasz Kiełbasa, Kasjan Klimkiewicz, Bartosz Dutkiewicz, Bartosz Wiśniewski