Remis w meczu Mazura z Kasztelanem

W meczu 5 kolei piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali z Kasztelanem Sierpc 2:2. Remis dwóch najlepszych zespołów w tabeli wykorzystał Amator Maszewo, który został liderem tabeli.

Spotkanie Mazura z sierpeckim Kasztelanem był konfrontacją dwóch najlepszych ekip tabeli przed piątą kolejką. Wicelider tabeli – Mazur – zaczął mecz od prowadzenia, w 6 minucie po asyście i akcji Bartosza Dutkiewicza lewą stroną boiska piłkę do bramki z kilku metrów wepchnął Jakub Kustra. Było to czwarte trafienie napastnika Mazura w tym sezonie w czwartym jego występie.

Kasztelan nie dawał za wygraną i szybko wyrównał na 1:1, w 21 minucie głową do siatki Mazura trafił Damian Kotkiewicz. Tuż przed przerwą Kasztelan objął prowadzenie, w 43 minucie po strzale z dystansu trafił Mateusz Telesiewicz.

Mazur mimo kilku dogodnych sytuacji już od początku drugiej części spotkania, na wyrównanie musiał czekać do 75 minuty, gdy to po strzale z dystansu Kustry piłkę odbił bramkarz Kasztelana Mateusz Ambrochowicz i dopadł do niej napastnik Mazura Piotr Wachaczyk, który wyrównał wynik spotkania, który do końca już nie uległ zmianie.

Mazur z 11 punktami w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej spadł na trzecią z drugiej pozycji, po zwycięstwie 3:1 nad Świtem Staroźreby nowym liderem został Amator Maszewo.

Kolejny mecz to pojedynek na wyjeździe w rozgrywkach Płockiego Pucharu Polski OZPN, w środę 21 września 2016 r. o g. 16:30 w Staroźrebach ze Świtem.

Mazur Gostynin – Kasztelan Sierpc 2:2

Bramki: 6' Jakub Kustra, 75' Piotr Wachaczyk – 21' Damian Kotkiewicz, 43' Mateusz Telesiewicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa, Bartosz Dutkiewicz (46' Patryk Matusiak), Rafał Wilamowski (67' Piotr Wachaczyk), Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Matecki, Sebastian Surmak, Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk

Kasztelan: Mateusz Ambrochowicz – Arkadiusz Ambrochowicz (85' Adrian Werner), Michał Siennicki, Bartłomiej Śmigrodzki, Paweł Wojciechowski, Patryk Zieliński, Mateusz Telesiewicz, Damian Majewski – żółta kartka, Łukasz Paczkowski, Damian Kotkiewicz - żółta kartka; trener: Marcin Lig