Remis w ostatnich minutach

W 24 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali 1:1 z MKS Ciechanów. Remis wywalczony w ostatnich minutach to dobry prognostyk przed najważniejszym meczem sezonu.

Mazur chciał zmazać plamę po fatalnym występie w drugiej połowie w meczu z Dolcanem Ząbki a także poprawić dorobek punktowy przed meczem z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Bugiem Wyszków.

Pierwsze minuty meczu dość wyrównane, z lekką przewagą Mazura, nie przyniosła bramek. W drugiej połowie bramki padły w samej końcówce, do tej pory oba zespoły stwarzały sobie po kilka okazji do zdobycia gola. W 86 minucie meczu po stracie piłki lewą stroną zespołową akcję przeprowadzili goście i w pojedynku sam na sam z bramkarzem Mazura Hubertem Borowym do sitaki trafił Kamil Olszewski. Mazur wyrównał w jednej z ostatnich akcji, w pierwszej z czterech doliczonych minut po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Mateusza Ostrowskiego piłkę przyjął a następnie uderzył obok bramkarza gości Rafała Olszewskiego Bartosz Komorowski. Napastnik Mazura zaliczył doskonałą zmianę, na boisku pojawiając się na ostatnie 10 minut.

Mazur z 19 punktami nadal zajmuje 13 miejsce w tabeli, choć powiększył przewagę o jeden punkt nad 14 Bugiem Wyszków. W najbliższą środę, 16 maja 2018 r. o g. 19:00 na sztucznym boisku w Wyszkowie Mazur zmierzy się w najważniejszym spotkaniu sezonu z Bugiem. Mecz ten najprawdopodobniej zdecyduje, kto zajmie czwarte od końca miejsce, czyli wspomniane 13, dające już pewne utrzymanie na następny sezon IV Ligi.

Mazur Gostynin – MKS Ciechanów 1:1

Bramki: 90+1' Bartosz Komorowski – 86' Kamil Olszewski

Mazur: Hubert Borowy – Michał Matecki, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Majchrzak, Łukasz Kiełbasa (75' Damian Skumórski) – Jarosław Kułaga (82' Eryk Przybylski), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski (80' Bartosz Komorowski), Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

MKS Ciechanów: Rafał Olszewski – Patryk Tosik, Tomasz Kamiński, Łukasz Sepczyński (66' Damian Matusiak), Karol Borowiec, Kamil Olszewski, Kamil Kacprzak (46' Emil Żółtek), Łukasz Barankiewicz, Rafał Matusiak, Mateusz Matusiak (72' Sebastian Tabaka), Szymon Janakos (87' Dawid Załęski); trener: Juliusz Kruszankin