Seniorzy Mazura wygrywają i zwiększa przewagę w tabeli. Za tydzień derby

W meczu 18 kolejki seniorzy Mazura pokonali ostatniego w tabeli Stoczniowca Płock 4:1. Bardzo dobre wieści nadeszły z Sierpca, gdzie drugi w tabeli Kasztelan zaledwie zremisował ze Świtem Staroźreby.

Mecz z czerwoną latarnią Ligi Okręgowej, Stoczniowcem Płock, był jednak zacięty a szczególnie w drugiej połowie nie brakowało ostrej gry.

Mazur po raz trzeci z rzędu szybko objął prowadzenie, w 5 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Dominika Dutkiewicza, Konrad Stańczak trafił do siatki. W 31 minucie po pięknym wyskoku i strzale głową po rzucie rożnym na 2:0 podwyższył Bartosz Komorowski.

W drugiej połowie, zaraz na początku, goście zdobyli kontaktowego gola i tym samym zwietrzyli szansę na wyrównanie. Gra się mocno zaostrzyła, wiele było brutalnych fauli. Sędzia Rafał Szczytniewski często musiał wyjmowć z kieszeni żółtą kartkę. Nie obyło się także bez wykluczeń i tak od 64 minuty Stoczniowiec grał w dziesięciu a od 85 minuty był zmuszony kończyć mecz w dziewiątkę.

Trener Mazura Artur Szulwach nie zapominał o zmianach a ostatnia z nich okazała się strzałem w dziesiątkę. W 88 minucie na boisku po raz pierwszy w rundzie wiosennej pojawił się pomocnik Jan Domagała i niespełna minutę później w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości Damiana Kijka sprytnym lobem.

Zrezygnowany Stoczniowiec już nie starał się bronić, co wykorzystał Mazur dobijając rywala w 3 minucie doliczonego czasu gry. Dobre podanie z lewej strony boiska od Tomasza Józwiaka wykończył strzałem Rafał Wilamowski i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Bardzo dobre wiadomości dla Mazura napłynęły z Sierpca, gdzie miejscowy Kasztelan zremisował 0:0 ze Świtem Staroźreby, Dzięki temu przewaga Mazura w tabeli zwiększyła się do sześciu punktów. Przegrał trzeci Amator Maszewo, na wyjeździe z Wisłą Duninów 2:3 i traci do Mazura już 10 punktów.

Kolejny mecz Mazura to ciekawie zapowiadające się piłkarskie Derby Gostynina, pierwszy historyczny pojedynek w oficjalnym meczu ligowym z Błyskawicą Lucień na boisku w Lucieniu. W rundzie jesiennej Mazur zdeklasował lokalnego zaprzyjaźnionego rywala, wygrywajac u siebie 7:1. Okazja dla rewanżu w sobotę, 2 maja o g. 17:00, serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie na Gminne Boisko w Lucieniu.

Mazur Gostynin – Stoczniowiec Płock 4:1

Bramki: 5' Konrad Stańczak, 31' Bartosz Komorowski, 89' Jan Domagała, 90+3' Rafał Wilamowski – 47' Damian Kotkiewicz

Mazur: Bartosz Tomczak – Piotr Wilamowski (78' Tomasz Józwiak), Patryk Matusiak, Kamil Kosiński, Konrad Stańczak, Arkadiusz Górecki, Dominik Dutkiewicz, Mariusz Surmak (53' Piotr Dutkiewicz), Damian Surmak, Hubert Jaśkiewicz (żółta kartka, 64' Rafał Wilamowski), Bartosz Komorowski (88' Jan Domagała); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Stoczniowiec: Damian Kijek - Rafał Kaczorowski (żółta kartka, żółta kartka - 64' czerwona kartka), Łukasz Kostun (73' Dariusz Sutkowski), Michał Maliszewski, Szymon Żebrowski, Dawid Kokosza, Tomasz Braniecki (żółta kartka, żółta kartka – 85' czerwona kartka), Damian Kotkiewicz, Bartosz Obojski (79' Sławomir Szczepański), Krystian Skierkowski (żółta kartka), Jakub Woliński, trener: Krzysztof Kamiński