Seniorzy Mazura wznowili treningi. Piotr Dutkiewicz trenerem

W tym tygodniu do treningów w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2016/17 rozgrywek Płockiej Ligi Okręgowej powrócili seniorzy Mazura Gostynin.

Zarząd klubu zdecydował powierzyć obowiązki trenera w rundzie wiosennej w Lidze Okręgowej Piotrowi Dutkiewiczowi, kapitanowi zespołu seniorów, który również przygotowywał drużynę do rundy jesiennej sezonu 2016/17 a także dokończył prowadzenie zespołu w ostatnich kolejkach w IV Lidze w sezonie 2015/16. Mazur więc ponownie będzie miał grającego trenera.

Piotr Dutkiewicz - trener seniorów Mazura - runda wiosenna 2016/17

Nasz zespół, który jest liderem „okręgówki”, cel ma jasny i oczywisty – awans do IV Ligi. Także celem jest jak najdłuższe występy w rozgrywkach Mazowieckiego Pucharu Polski, w którym przypomnijmy, Mazur zmierzy się z Legią II Warszawa.

Czwartkowe zajęcia, 26 stycznia 2017 r. w hali sportowej MOSiR, były jednymi z pierwszych treningów zespołu w nowym roku. Zawodnicy na treningach spotykać się będą cztery razy w tygodniu, dwa razy na zajęciach w hali sportowej a także po razie na zajęciach na pływalni i treningach biegowych w terenie.

Pierwsza gra kontrolna zaplanowana jest w Płocku na 18 lutego, rywalem ma być Wkra Żuromin. Szczegóły podane zostaną na stronie klubowej w późniejszym czasie. Wznowienie rozgrywek Ligi Okręgowej to 1-2 kwietnia.

W pierwszym treningu wzięło udział 18 piłkarzy, w tym kilku juniorów z drużyny juniora starszego U-19 i juniorów U-17. Pojawiło się też kilku nowych zawodników, którzy przedstawieni zostaną w terminie późniejszym.

Ponadto zarząd klubu zachęca byłych zawodników, którzy identyfikują się z klubem, do podjęcia treningów. Kontakt - Stadion MOSiR.