Seniorzy Mazura z trzema punktami

W meczu 17 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura wygrali 1:0 na wyjeździe ze Świtem Staroźreby.

Mecz w Staroźrebach to kolejny ze spotkań, które Mazur musiał wygrać i tak uczynił. Od początku spotkania podopieczni trenera Artura Szulwacha grając z wiatrem śmiało ruszyli do ataków, czego efektem był bramka w 9 minucie. Piłka trafiła do Bartosza Komorowskiego, który strzałem z około 18 metrów w okienko bramki nie dał szans bramkarzowi Świtu Adamowi Ablewskiemu.

W pierwszej połowie Mazur był bliski podwyższenia, jednak po zespołowej akcji i strzale Dominika Dutkiewicz w 28 minucie piłka trafiła w słupek.

Po przerwie obra gry nie uległ zmianie i mimo iż silny wiatr ułatwiał grę gospodarzom, to nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej, za to Mazur pudłował seryjnie. Najbliżej zdobycia gola był Mateusz Ziułkowski w 74 minucie, gdy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, dodatkowo obok niego biegł Damian Surmak, jednak pierwszy z zawodników zdecydował się przelobować wychodzącego golkipera a piłka przeleciała obok słupka.

.

Mazur osiągnął to co chciał – trzy punkty – które przy zwycięstwie Kasztelana Sieprc nadal dają pierwszą lokatę w tabeli, z przewagą czterech punktów.

Świt Staroźreby – Mazur Gostynin 0:1

Bramka: 9' Bartosz Komorowski

Świt: Adam Ablewski – Mateusz Jamowski, Patryk Janiszewski – żółta kartka, Łukasz Kawecki (55' Michał Siedlich), Damian Kołeczek – żółta kartka, Michał Lewandowski (73' Adrian Chrzanowski), Michał Oskroba, Michał Sobczak, Maciej Sobiesiak, Kamil Szpeflik, Mateusz Ziarko; trener: Tadeusz Słupski

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz, Kamil Kosiński, Patryk Matusiak – żółta kartka, Piotr Wilamowski (90' Bartosz Dutkiewicz), Damian Surmak, Mariusz Surmak (70' Tomasz Józwiak), Arkadiusz Górecki, Hubert Jaśkiewicz (63' Rafał Wilamowski), Dominik Dutkiewicz, Bartosz Komorowski – żółta kartka (60' Mateusz Ziułkowski); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Kolejka 17 - 18-19 kwietnia
Amator Maszewo - Błyskawica Lucień 19 kwietnia, 15:00
Stoczniowiec Płock - Orzeł Goleszyn 19 kwietnia, 17:00
Świt Staroźreby 0-1 Mazur Gostynin 18 kwietnia, 13:00