Seniorzy zaczęli trenować. Powrót Jakuba Kustry

Po świąteczno-noworocznej przerwie do treningów w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2017/18 IV Ligi Mazowieckiej powrócili seniorzy Mazura Gostynin.

Pierwsze zajęcia w poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. odbyły się na boisku ORLIK na Stadionie MOSiR pod kierunkiem trenera Waldemara Figurskiego i trwały półtorej godziny. W treningu uczestniczyło 15 zawodników.

Kibiców Mazura na pewno ucieszy fakt, że do treningów po półrocznej przerwie spowodowanej wyjazdem zagranicznym powrócił napastnik Jakub Kustra, najskuteczniejszy strzelec Mazura z ubiegłego sezonu 2016/17 w Lidze Okręgowej. Postawa i strzelane bramki przez tego zawodnika znacznie przyczyniła się do awansu Mazura do IV Ligi, miejmy nadzieję że skuteczności również nie braknie w IV Lidze.

Seniorzy Mazura trenować będą trzy razy w tygodniu, w pierwszych tygodniach skupiając się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz treningu w terenie. Podczas okresu przygotowawczego seniorzy Mazura korzystać będą z hali sportowej MOSiR oraz boisk na stadionie w Gostyninie.

Pierwsza gra kontrolna zaplanowana została w Płocku 10 lutego a rywalem ma być zespół Wisły Płock U-19, występujący w Centralnej Lidze Juniorów.

Zarząd klubu przy współpracy ze sponsorem Kazimierzem Majchrzakiem IZOLBET Sp. z o.o. planuje wzmocnić drużynę kilkoma doświadczonymi zawodnikami jeszcze przed startem rundy wiosennej. Szczegóły podane zostaną niebawem.