Spotkanie młodzieży Mazura z piłkarzami lidera

W czwartkowy wieczór, 21 stycznia 2015 r. w sali na Stadionie MOSiR w Gostyninie gościli na zaproszenie drużyny piłkarzy Mazura U-11 i trenera Pawła Kowalskiego zawodnicy lidera I Ligi piłkarskiej z Wisły Płock - Wojciech Łuczak i Cezary Stefańczyk oraz rzecznik prasowy klubu Maciej Wiącek.

Spotkanie było okazją do zadania kilku pytań przez początkujących piłkarzy do profesjonalnych zawodników, o karierę, treningi i receptę, jak osiągnąć sukces w piłce nożnej. Pierwszy z zawodników - Wojciech Łuczak - pochodzi z okolic Zgorzelca przy niemieckiej granicy a pierwszy profesjonalny kontrakt piłkarski podpisał w wieku 16 lat, gdy dostał się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zaliczył też trzyletni epizod gry w Holandii. W swojej karierze występował także w Górniku Zabrze, gdy to trenerem zespołu był Adam Nawałka, obecny selekcjoner Reprezentacji Polski. Drugi z zawodników zaczynał karierę w Radomsku i w podobnym wieku również podpisał pierwszy kontrakt.

Młodzi zawodnicy Mazura zadawali pytania m.in.: o powrót po kontuzji do treningów i meczów, o ulubiony zagraniczny klub piłkarski, o presję podczas meczów piłkarskich, o najlepszego zawodnika, przeciwko któremu mieli okazję zagrać a także Wojciecha Łuczaka zapytali o pracę z trenerem Adamem Nawałką. - Chętnie odwiedzimy stadion Wisły oraz wybierzemy się na mecz - zadeklarowali piłkarze Mazura.