Sześciobramkowa wygrana w ostatniej grze kontrolnej

W piątek, 3 sierpnia 2018 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali ostatnią – szóstą grę kontrolną – w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2018/19 IV Ligi Mazowieckiej.

Mazur wygrał 6:0 z GKS Baruchowo (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska). Festiwal strzelecki trwał zwłaszcza w drugiej połowie, gdy rywale z Baruchowa zupełnie oddali inicjatywę na boisku. Po dwa gole w ostatnim sparingu zdobyli napastnicy Mazura: Bartosz Komorowski i Eryk Przybylski. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie po pięknym strzale z 30 metrów pomocnik Bartosz Wiśniewski a ustali po błędzie bramkarza rywali w ostatniej akcji meczu Michał Matecki.

W zespole trenera Artura Kapeli wystąpiło czterech zawodników testowanych, którzy niebawem oficjalnie zostaną zgłoszeni do rozgrywek i szerzej zaprezentowani. W następnym tygodniu piłkarze skupią się na treningach, test z Baruchowem był ostatnim sprawdzianem przed pierwszym meczem ligowym, który już za tydzień – w sobotę, 11 sierpnia 2018 r. o g. 11:00 Mazur w 1 kolejce zagra z MKS Ciechanów na własnym boisku.

Więcej szczegółów niebawem na stronie klubowej oraz lokalnych portalach.

Mazur Gostynin – GKS Baruchowo 6:0

Bramki: 34' Bartosz Wiśniewski, 56' i 86' Eryk Przybylski, 78' i 82' Bartosz Komorowski, 90' Michał Matecki

Mazur rozpoczął w składzie: bramkarz testowany – Piotr Dutkiewicz, Damian Skumórski, zawodnik testowany, Łukasz Kiełbasa - Rafał Wilamowski, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Bartosz Wiśniewski – Damian Surmak, Jakub Kustra; trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

zagrali także: Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski, Michał Matecki, zawodnik testowany, Hubert Borowy