W Iłowie wreszcie wygrana, mimo wielu przeciwności

W 7 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze w tym sezonie i dopisali kolejne trzy punkty. Nasz zespół wygrał na wyjeździe z Unią Iłów 4:2.

Wiele problemów przed meczem miał trener Arkadiusz Szulczewski. Z różnych powodów zabrakło pięciu podstawowych zawodników (Bartosza Komorowskiego, Michała Mateckiego, Pawła Znyka, Kamila Woźniaka a połowę meczu mógł zagrać Arkadiusz Górecki) a sam trener na skutek niezrozumiałej decyzji sędziów z meczu tydzień temu z Amatorem Maszewo zawieszony został na pięć meczy i musiał kierować drużyną z wysokości trybun.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla Mazura. W 7 minucie płaski strzał przy słupku Eryka Wydrzyńskiego ląduje w siatce, w 28 minucie jest już 2:0 za sprawą indywidualnej akcji i mocnego strzału Eryka Przybylskiego.

Wydawało się, że Mazur ma mecz pod kontrolą, jednak od 36 minuty nasz zespół musiał grać w osłabieniu kadrowym. Faulował na środku boiska Eryk Wydrzyński, strzelec pierwszej bramki a sędzia Marcin Kurowski uważał, że została odkopnięta piłka a następnie młody zawodnik Mazura brał udział w przepychance za co z tych dwóch zdarzeń otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

To nie podłamało Mazura, nasz zespół w drugiej połowie wyprowadzał groźne kontrataki. W 69 minucie nieudaną pułapkę ofsajdową zastawili obrońcy Unii Iłów, Maciej Gajewski podał do Michała Jędrzejczyka a nasz pomocnik strzałem nad bramkarzem na trzy bramkowe prowadzenie. Wydawało się, ze ten wynik jest bezpieczny, ale w 80 minucie gospodarze nieoczekiwanie doprowadzili do wyniku 2:3. W 82 minucie kontrowersyjna decyzja sędziego, który podyktował rzut karny. Powtórki akcji pokazują, że kapitan i grający trener Mazura w tym meczu Piotr Dutkiewicz trafił zawodnika Unii po oddaniu strzału. Jednak karny został podyktowany a Huberta borowego pokonał Adam Żółtowski.

Dwie minuty później Karol Siejka płaskim strzałem, dobijając strzał wcześniejszy, trafił po raz drugi. Remis wisiał w powietrzu ale fenomenalnie bronił kiedy trzeba bramkarz Mazura Hubert Borowy.

Na szczęście nasz zespół nie odpuszczał, niezawodny Eryk Przybylski zabrał się w 90 minucie z piłką i popędził w kierunku bramki Iłowa. Mimo, że naciskany przez obrońcę dobiegł do sytuacji sam na sam i mocnym strzałem ustalił wynik na 4:2 dla Mazura.

Brawa dla naszych piłkarzy za walkę i umiejętność pozbierania się po stracie dwóch bramek, przełamanie złej passy w meczach w Iłowie  i pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie w lidze. Na tym trudnym terenie nie udało się wygrać nawet w sezonie 2016/17, gdy Mazur w składzie z wieloma zawodnikami spoza Gostynina wygrał 22 mecze, 3 zremisował i przegrał jedyne spotkanie właśnie z Unią w Iłowie. Tym razem młodzi zawodnicy - wychowankowie - przełamali tę fatalną passę.

Oby tak dalej.

Zwycięstwo dało awans na trzecie miejsce, choć nie uwzględnia to wszystkich wyników. Mazur ma 13 punktów. Kolejny mecz to derby - w sobotę, 2 października 2021 r. o g. 16:00 mecz z Błękitnymi Gąbin.

Unia Iłów - Mazur Gostynin 2:4

bramki: 82' Adam Żółtowski (rzut karny), 84' Karol Siejka - 7' Eryk Wydrzyński, 28' i 90' Eryk Przybylski, 69' Michał Jędrzejczak

Unia: Arkadiusz Błaszczyk - Adam Zwierz, Adrian Tomczak, Adam Żółtowski, Piotr Werner, Hubert Krasoń, Tomasz Grzywacz, Rafał Karpiński, Łukasz Świątek, Kacper Krzemiński, Patryk Żakowski (62' Adrian Strycharski), trener: Tomasz Trafalski

Mazur: Hubert Borowy - Dariusz Kurkowski, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Maciej Kowalski - Krystian Pawełkiewicz, Arkadiusz Górecki (46' Wiktor Smyczyński), Maciej Gajewski, Eryk Wydrzyński - Eryk Przybylski, Michał Jędrzejczak; trener: Piotr Dutkiewicz

Żółte kartki: Tomczak - Wydrzyński

Czerwona kartka: 36' Wydrzyński (dwie żółte)