Zabrakło skuteczności

W meczu 11 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin przegrali na wyjeździe z Naprzodem Skórzec 1:3. Mazur w tabeli nadal na przedostatnim miejscu.

Mecz, który był najdalszym wyjazdem w tym sezonie dla Mazura, powinien rozpocząć się od prowadzenia gostynińskiego zespołu. Dogodne, stuprocentowe sytuacje marnowali w pierwszych 8 minutach kolejno Bartosz Komorowski i Hubert Jaśkiewicz. Piłkarskie porzekadło brzmi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak stało się w 22 minucie. Piłka wpadła do siatki Mazura po strzale w długi róg bramki Roberta Ratajskiego a skutecznym uderzeniem popisał się Jarosław Kisiel.

Po przerwie Mazur wyrównał. Piłkę w 62 minucie z lewej strony boiska w pole karne wrzucił Kamil Kowalczyk a technicznym strzałem w długi róg bramki rywala wyrównał Dominik Dutkiewicz. Radość Mazura nie trwała niestety długo, już siedem minut później goście ponownie prowadzili a bramkę zdobył głową po dośrodkowaniu z lewej strony Paweł Wasiluk. Mazur powinien wyrównać w 78 minucie, gdy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura znalazł się Bartosz Komorowski i przelobował wychodzącego golkipera, niestety nieskutecznie, trafiając w słupek. Podopieczni trenera Artura Szulwacha rzucili się do odrabiania strat, niestety efektem tego były szybkie kontry wyprowadzane przez gospodarzy. Jedna z nich, w 88 minucie w wykonaniu Pawła Wasiluka, zakończyła się podwyższeniem wyniku na 3:1 i takim rezultatem zakończyło się spotkanie.

Kolejne spotkanie to mecz 12 kolejki na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej rywalem będzie MKS Przasnysz. Mecz w sobotę, 10 października 2015 r. o g. 15:00.

Naprzód Skórzec – Mazur Gostynin 3:1

Bramki: 22' Jarosław Kisiel, 69' Paweł Wasiluk, 88' Paweł Wasiluk – 62' Dominik Dutkiewicz

Naprzód: Krawczyk - Świątek, Paciorek, Chmielewski, Brodziak, Całka, Pszkit (75 Potera), Kisiel (85 Gołoś), Skóra, Myrcha (65 Kacprzak), Księżopolski (20 Wasiluk); trener: Kamil Wereda

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Wilamowski, Konrad Stańczak, Mateusz Ziułkowski, Piotr Dutkiewicz, Hubert Jaśkiewicz (63' Rafał Wilamowski), Arkadiusz Górecki (74' Łukasz Kaczmarek), Damian Surmak (żółta kartka), Tomasz Józwiak (71' Mariusz Surmak) , Bartosz Komorowski, Kamil Kowalczyk; trener: Artur Szulwach, II trener: Paweł Kowalski