Zwycięska seria trwa. Trzecia wygrana z rzędu

W 20 kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Mazowieckiej Gr.Północnej trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy seniorów Mazura Gostynin. Podopieczni trenera Filipa Skupińskiego zainkasowali trzy punkty po raz trzeci w tym sezonie na wyjeździe wygrywając z Drukarzem Warszawa 3:1.

W rozgrywanym na trudnym, nierównym boisku w stołecznym Parku Skaryszewskim meczu, zdecydowanie lepiej prezentował się nasz zespół.Mazur dopingowało z trybun wielu kibiców, zarówno z Gostynina jak i tych mieszkających czy pracujących gostyniaków w Warszawie.

Mazur prowadzenie objął w 16 minucie.Podanie z własnej połowy od Kamila Augustyniaka trafiło do Eryka Przybylskiego,który spod końcowej linii dograł do Pawła Znyka,który efektownym strzałem zakończył akcję.

Po przerwie gospodarze wyrównali. Nieporozumienie w 57 minucie między wprowadzonym na boisko w drugiej połowie Marcinem Słojkowskim a bramkarzem Mazura Sebastianem Kowalskim wykorzystał przejmując piłkę Oskar Żurawski.Jednak nasz zespół nie odpuszczał, cały czas groźnie kontratakując. W 73 minucie wygrana walka o pozycję Dominika Stawickiego i faul na nim w polu karnym skutkuje podyktowaniem przez sędziego Jana Chmielaka rzutem karnym.

Mimo interwencji Franciszka Pawlaka,piłka uderzona z rzutu karnego przez Eryka Przybylskiego wpadła po rękach bramkarza do siatki.

Wynik ustalony został w ostatniej akcji meczu po znakomitej kontrze,którą pięknym strzałem zakończył Dominik Stawicki.

Trzeci z rzędu zwycięstwo i piąty mecz bez porażki z duetem trenerów Filip Skupiński- Paweł Kowalski buduje znakomitą atmosferę w drużynie.

Widać to po ligowej tabeli, gdyż tylko niesamowity zbieg fatalnych okoliczności i seria porażek w tym momencie spowodować, że Mazur spadłby z 5 Ligi. Osiem punktów przewagi nad 13.pozycją (spadkową) i w sumie 27 punktów to dobry prognostyk do końca sezonu.

Za tydzień Mazur na własnym boisku zagra z Płońską Akademią Futbolu. Mecz w sobotę, 20 kwietnia o g.15:00 na głównym boisku trawiastym MOSiR w Gostyninie.

Drukarz Warszawa - Mazur Gostynin 1:3

bramki: 57' Oskar Żurawski - 16' Paweł Znyk, 73' Eryk Przybylski (rzut karny), 90+4' Dominik Stawicki

Drukarz: Franciszek Pawlak - Damian Klepacki, Wojciech Andrzejczak, Szymon Lewicki, Oskar Żurawski, Kacper Cetlin, Adam Andrzejczak, Filip Ikwanty (28' Adrian Dembiński),Bartosz Zbroiński, Sebastian Masiak, Oliwier Żurawski; trener: Mariusz Grzesiak

Mazur: Sebastian Kowalski - Jakub Staniszewski, Kamil Augustyniak, Bartłomiej Luśniewski,Michał Matecki (73' Adam Dubielak) - Mateusz Ostrowski, Wiktor Smyczyński (46' Marcin Słojkowski) Paweł Znyk (85' Eryk Wydrzyński), Jan Rutkowski(90+2' Piotr Dutkiewicz), Dominik Stawicki, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński

żółte kartki:Zbroiński - Matecki