Zwycięstwem zakończony okres przygotowawczy

W siódmej, ostatniej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej Decathlon V Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w sobotę, 9 marca 2024 r. z rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki 3:0.

Do przerwy nasz zespół prowadził 2:0. Po rzucie rożnym Janka Rutkowskiego odbitą piłkę głową uderzył Paweł Znyk i zdobył pierwszego gola. Druga bramka padła po dynamicznej akcji, zakończonej strzałem Eryka Przybylskiego.

Młody zespół Pogoni Grodzisk, złożony z zawodników nie starszych niż rocznik 2004, miał kilka sytuacji na zdobycie goli, jednak zabrakło im skuteczności.

W ostatniej akcji meczu, drugi raz po rzucie rożnym, Mazur ustalił wynik meczu na 3:0 a ustalił go Piotr Szulczewski.

Mazur Gostynin - Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 3:0

bramki: 18' Paweł Znyk, 37' Eryk Przybylski, 90' Piotr Szulczewski

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy - zawodnik testowany, Kamil Augustyniak, zawodnik testowany - Michał Matecki, Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski, zawodnik testowany - Jan Rutkowski, Eryk Przybylski, zawodnik testowany; trener: Filip Skupiński, asystent trenera: Paweł Kowalski

Zagrali także: Piotr Szulczewski, Wiktor Smyczyński, Maciej Kowalski, Szymon Zywert, Oskar Tarczyński, zawodnik testowany

W drużynie, zajmującej trzecie miejsce w warszawskiej Lidze Okręgowej jednym z trenerów jest Adam Mrówka, legenda i wychowanek Mazura Gostynin, pierwszy w historii piłkarz z Gostynina, który zagrał na szczeblu centralnym w 1 Lidze.

Mecz był także okazją do spotkania piłkarzy - wychowanków Mazura i trenerów z lat 80-tych, z czasów największych sukcesów naszego klubu.

Od lewej: Zbigniew Maliszewski, Zbigniew Mrówka, Adam Mrówka, trener Mazura z lat 70. i 80.-tych Stanisław Bieliński, Wojciech Moraczewski

Tym zwycięstwem zakończył się okres przygotowawczy naszej drużyny przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

W następnym tygodniu zgłoszona zostanie kadra do rozgrywek ligowych i zaprezentowani zostaną zawodnicy testowani, którzy po okresie przygotowawczym dołączą do drużyny Mazura.

W sobotę, 16 marca 2024 o g. 12:00 meczem wyjazdowym 16 kolejki Decathlon V Ligi Mazowieckiej z ostatnią w tabeli Wkrą Bieżuń Mazur powróci na ligową rywalizację.

Pod kierunkiem trenera Filipa Skupińskiego i drugiego trenera Pawła Kowalskiego Mazur w dwumiesięcznym okresie przygotowawczym trenował 4-5 razy w tygodniu i rozgrywał w sobotę grę kontrolną. Ich bilans to cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, 25 bramek strzelonych i 14 straconych.

Mazur Gostynin - Kujawiak Kowal 4:6 (https://mazurgostynin.futbolowo.pl)
Mazur Gostynin - Kujawiak Kowal 4:6 Bramki: 36' Michał Matecki 43' 79' Adam Dubielak 71' Mateusz Ostrowski - 32' Kan Hanada, 47' Kamil Bógdał, 69' Patryk Wojtylak, 76' Sebastian Kowalski (samobójcza), Piotr Szablewski (https://mazurgostynin.futbolowo.pl)

Mazur Gostynin - Kujawiak Kowal 4:6

Mazur Gostynin - GKS Bedlno 8:1