Bez punktów w Nasielsku

W 26 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi Seniorzy Mazura Gostynin w sobotę, 25 maja 2024 r. przegrali w Nasielsku ze Żbikiem 1:3.

Dość wyrównana była pierwsza połowa meczu w Nasielsku, jednak to rywale Mazura do przerwy prowadzili 1:0. Pod kontrataku broniącego po raz pierwszy w ligowym meczu bramki Mazura Krzysztofa Balcerzaka pokonał Karol Chrustowski.

W drugiej połowie nad Nasielsk nadciągnęła burza i zaczął padać deszcz. Dobrze poskutkował on dla Mazura, gdyż gdy zaczęło padać, nasz zespół od razu doprowadził do wyrównania. Po akcji z 56 minuty prawą stroną boiska Marcin Słojkowski dograł do wbiegającego w pole karne Pawła Znyka a pomocnik Mazura z bliska skierował piłkę do siatki.

Korzystny wynik utrzymywał się tylko do 74 minuty. Wtedy to Balcerzaka pokonał po strzale z około 15 metrów Dawid Baraniecki.

Mazur do końca próbował wyrównać, jednak nie udało się. W 86 minucie zasłoniętego bramkarza naszego zespołu pokonał strzałem w długi róg Bartosz Kowalik i było 3:1. Wspomnieć też trzeba o błędnej decyzji sędziego
Arkadiusza Nogi z 87 minuty, gdy to naszej drużynie należał się rzut karny za spóźnioną interwencję obrońcy Żbika na Wiktorze Smyczyńskim.

Niestety, przegrana w Nasielsku to piąta z rzędu porażka naszego zespołu.

Mazur z 30 punktami zajmuje 10 miejsce, a najprawdopodobniej miejscem, które da utrzymanie w V Lidze będzie 12 lokata. Przewaga nad zajmującym 13 miejsce MKS Ciechanów wynosi 7 punktów.

Właśnie zespół z Ciechanowa będzie rywalem Mazura w następnej kolejce, w sobotę, 1 czerwca 2024 r o g. 13:30.

Żbik Nasielsk - Mazur Gostynin 3:1

bramki: 23' Karol Chrustowski, 74' Dawid Baraniecki, 86' Bartosz Kowalik - 56' Paweł Znyk

Żbik: Sumit Sihag - Michał Macias, Marek Osiński, Kamil Stańczak (90' Łukasz Gałązka), Kamil Tomaszewski, Mateusz Rutkowski, Karol Chrustowski (67' Mateusz Jakubowski), Mateusz Turkowski (61' Jakub Jończyk), Michał Morawski, Jakub Jopek, Jacek Lewandowski; trener: Mateusz Żyro

Mazur: Krzysztof Balcerzak - Piotr Szulczewski, Bartłomiej Luśniewski, Kamil Augustyniak, Filip Skupiński, - Maciej Kowalski (46' Wiktor Smyczyński) Paweł Znyk,  Mateusz Ostrowski, Marcin Słojkowski - Dominik Stawicki, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

żółte kartki: Macias - Luśniewski, Ostrowski