Drugie zwycięstwo! Trzy punkty Mazur przywozi z Warszawy

W 4 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin wygrali 4:2 na wyjeździe z Unią Warszawa.

Początek meczu zupełnie nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia. W 12 minucie nieporozumienie przy wybijaniu piłki naszej obrony wykorzystał Jan Grzybowski. Ten sam napastnik Unii podwyższył na 2:0 w 21 minucie, wykorzystując złe wybicie Huberta Borowego. Jednak nasz bramkarz odkupił winy, do końca meczu broniąc poprawnie, niekiedy ratując nasz zespół przed utratą gola.

Do przerwy padła jeszcze kontaktowa bramka dla Mazura. W 27 minucie rzut wolny wykonywał Eryk Wydrzyński, piłka przeleciała nad wszystkimi zawodnikami zgromadzonymi w polu karnym. Spod linii końcowej zdążył ją jeszcze trącić głową Mateusz Ostrowski a w ogromnym zamieszaniu podbramkowym futbolówka przekroczyła linię bramkową, gdyż nie zdołał jej złapać bramkarz Unii Jakub Barankiewicz.

Po przerwie na boisku przewaga była już po stronie naszego zespołu. W 48 minucie bliźniacza akcja do tej, w której Mazur strzelił pierwszego gola. Dośrodkowanie Eryka Wydrzyńskiego i akcję wykończył Eryk Przybylski, tym razem uderzając z około 10 metrów.

W 65 minucie Mazur wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny Jana Rutkowskiego ponownie wykończył, tym razem głową. Eryk Przybylski.

Do końca meczu nasz zespół utrzymywał korzystny wynik a w końcówce nawet podwyższył stan meczu, gdy to niewykorzystaną sytuację sam na sam Pawła Znyka z Barankiewiczem wykończył strzałem z 16 metrów Jan Rutkowski.

Mazur zagrał zwłaszcza w drugiej połowie bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wygrał z młodą drużyną Unii 4:2.

Nasz zespół w tabeli z 7 punktami zajmuje 6 miejsce. Za tydzień okazja na kolejne punkty, rywalem już na własnym boisku inna z warszawskich drużyn -Drukarz (niedziela, 9 września, g. 12:00)

Unia Warszawa - Mazur Gostynin 2:4

Bramki: 12' 21' Jan Grzybowski - 27' Mateusz Ostrowski, 48' 65' Eryk Przybylski, 90' Jan Rutkowski

Unia: Jakub Barankiewicz, Piotr Milewski, Marek Żewłakow, Kacper Dreszel, Dominik Talarek, Jakub Mydłowiecki, Dawid Jędrych (56' Adrian Gromysz), Maciej Sobota, Jan Grzybowski (68' Adrian Boguszewski), Hubert Rokoszewski, Miłosz Kwiatkowski; trener: Bartłomiej Pawłowski

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Mateusz Dobieński - Michał Jędrzejczak (60' Jan Rutkowski) Paweł Znyk (90' Dominik Wydrzyński) Eryk Wydrzyński Mateusz Ostrowski, Michał Matecki (84' Mikołaj Nosalski) Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

żółte kartki: Mydłowiecki, Sobota - Matecki