Dwa niewykorzystane karne i porażka Mazura 0:1

W meczu 21 kolejki IV Ligi Mazowieckiej po ciekawym meczu Mazur Gostynin przegrał nieznacznie 0:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Wynik meczu otworzyli goście w w 21 minucie po strzale z lewej strony niemal spod linii bocznej piłka w siatce znalazła się za sprawą Daniela Smugi. Tuż po przerwie Mazur a konkretnie Damian Surmak wywalczył rzut karny. Do piłki pod nieobecność w składzie stałego wykonawcy jedenastek w Mazurze Bartosza Komorowskiego (pauza za nadmiar kartek) podszedł pozyskany w przerwie zimowej do zespołu Artura Szulwacha pomocnik Bartłomiej Dębicki. Niestety, uderzył w sposób sygnalizowany nisko nad ziemią i bramkarz gości Karol Budzikur wyczuł interwencję strzelca.

Sędzia główny Piotr Bieniek podyktował w drugiej połowie w 65 minucie podyktował drugiego karnego, tym razem dla gości. Wykonawcą jedenastki dla zespołu z Mińska był Łukasz Puciłowski, jednak jak w przypadku karnego dla Mazura również bramkarz okazał się górą – w tym przypadku był to golkiper Mazura Robert Ratajski. Mazur do końca próbował strzelić wyrównującą bramkę, jednak się to nie udało, na dodatek ratując zespół przed wyższą porażką w doliczonym czasie gry w 91 minucie faulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika rywala obrońca Mazura Arkadiusz Górecki, za co obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko a także pauzować będzie jeden mecz.

Mazur w tabeli nadal jest 16, z dorobkiem 11 punktów. Kolejne spotkanie Mazura to mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli – zajmującą 15 miejsce Wkrą Bieżuń. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2016 o g. 15:00 na boisku w Bieżuniu.

Mazur Gostynin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:1

Bramka: 21' Daniel Smuga

Mazur: Robert Ratajski – Arkadiusz Górecki (90+1' czerwona kartka), Piotr Dutkiewicz, Piotr Wilamowski (74' Tomasz Józwiak), Łukasz Kiełbasa, Maciej Koziorowski, Bartłomiej Dębicki, Dominik Dutkiewicz (83' Konrad Stańczak), Adrian Żuchniewicz, Damian Surmak (żółta kartka), Rafał Wilamowski (68' Łukasz Kaczmarek); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

Mazovia: Karol Budzikur – Yevhen Romanov (żółta kartka), Michał Herman, Adrian Abelski, Jarosław Krajewski, Alan Gańko, Łukasz Puciłowski (żółta kartka), Rafał Słowik, Damian Guzek (88' Mateusz Janusiewicz), Daniel Smuga, Marcin Kowalczyk (46' Piotr Sobótka – żółta kartka); trener: Robert Górski