Emocje na Sportowej i porażka w dziewięciu

W 5 kolejce IV ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zmierzyli się na własnym boisku z Wkrą Bieżuń i przegrali 1:3, kończąc mecz w dziewięciu.

Rywale zajmowali przed spotkaniem 16 miejsce, niższe od Mazura, tak więc gostyniński zespół miał realne szanse powalczyć o trzy punkty. Jednak to rywale jako pierwsi objęli prowadzenie, w 27 minucie strzałem po prostopadłym podaniu wynik otworzył Michał Dzięgielewski. W 38 minucie po faulu na Tomaszu Józwiaku sędzia Tomasz Karpiński podyktował rzut karny. Bramkarz Wkry Michał Michalak wyczuł intencje wykonującego jedenastkę Damiana Surmaka i obronił strzał. W 44 minucie po rzucie wolnym dla Wkry na 2:0 podwyższył Paweł Baca. Spore emocje poniosły zawodników pod koniec pierwszej połowy, po ostrym wejściu w nogi jednego z obrońców czerwoną kartkę obejrzał Konrad Stańczak, na boisku doszło do przepychanek. W efekcie po kilku żółtych kartkach nastroje stonowano a Mazur kończył już pierwszą połowę w dzisięcioosobowym składzie.

Po przerwie gostyniński zespół ruszył do odrabiania strat, bramkę kontaktową zdobył w 50 minucie Dominik Dutkiewicz. W 61 minucie wychodzącego na czystą pozycję Dzięgielewskiego z Wkry przed polem karnym faulował kapitan Mazura Piotr Dutkiewicz a sędzia pokazał za to zachowanie czerwoną kartkę. Mazur musiał więc kolejne minuty grać w dziewięciu. Piłkarze trenera Artura Szulwacha pokazali jednak ogromną ambicję w grze, często przeprowadzając akcję ofensywne. Momentami wyglądało to tak, jakby to goście grali w osłabieniu a nie gospodarze. Mazur angażujący się w grę ofensywną w osłabieniu dwóch zawodników nie był już w stanie dobrze się bronić, co w jednej z kilku kontr wykorzystali goście a konkretnie uczynił to w 83 minucie, tuż po wejściu z ławki rezerwowych, Marek Dudek. Wynik już się w końcówce nie zmienił, chociaż w słupek po mocnym strzale trafił napastnik Mazura Bartosz Komorowski. Trzy punkty powędrowały do zespołu z Bieżunia.

Mazur w tabeli zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Kolejne spotkanie to wyjazd do Sochaczewa, w sobotę, 5 września o g. 15:00 zmierzy się z Bzurą Chodaków.

Mazur Gostynin – Wkra Bieżuń 1:3

Bramki: 50' Dominik Dutkiewicz - 27' Michał Dzięgielewski, 44' Paweł Baca, 82' Marek Dudek

Mazur: Jarosław Durka - Piotr Dutkiewicz (61' czerwona kartka), Konrad Stańczak (żółta kartka + żółta kartka – 45' czerwona kartka), Mateusz Ziułkowski, Kamil Staniszewski (62' Łukasz Kaczmarek), Dominik Dutkiewicz, Damian Surmak (żółta kartka), Hubert Jaśkiewicz (75' Bartosz Dutkiewicz), Tomasz Józwiak (73' Mariusz Surmak), Rafał Wilamowski (46' Bartosz Komorowski), Kamil Kowalczyk; trener: Artur Szulwach, asystent, kierownik drużyny: Paweł Kowalski

Wkra: Michał Michalak – Bartosz Żelazny (żółta kartka), Marcin Rokicki (żółta kartka), Adrianik Galstyan (żółta kartka), Bartosz Narewski, Robert Kolik (72' Przemysław Wiśniewski|), Damian Petrykowski (46' Dariusz Petrykowski), Łukasz Betlejewski (75' Rafał Pikawski), Sławomir Dudek (żółta kartka), Michał Dzięgielewski (żółta kartka), Paweł Baca (80' Marek Dudek); trener: Robert Piotrowski