Mazur wygrał turniej charytatywny z okazji 23. Finału WOŚP

W niedzielę, 11 stycznia 2015 r. w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali MOSiR Gostynin przy ul. Polnej rozegrano turniej halowej piłki nożnej.

Drużyny rywalizowały najpierw w eliminacjach grupowych. Mecze trwały po 20 minut.

W grupie A znaleźli się Mazur I Gostynin, Błyskawica Lucień i Wisła Duninów, w grupie B Mazur II Gostynin, Zorza Szczawin Kościelny i Poczta Polska Płock. Pierwszą z grup pewnie wygrał Mazur I, do półfinału awansowała także Błyskawica, w drugiej z kolei z pierwszego miejsca do półfinałów awansowała Poczta Polska i Mazur II Gostynin. Los trafił, że w półfinałach zmierzyć musiały się ze sobą dwa zespoły Mazura Gostynin. Bardzo emocjonujący mecz rozstrzygnął się dopiero w drugiej dodatkowej turze rzutów karnych a lepszy okazał się Mazur I. W drugim półfinale Poczta Polska pokonała Błyskawicę i finale zmierzyła się Poczta Polska.

Jednak przed finałem kibice zgromadzeni w hali MOSiR oglądali pokazowy mecz, w którym zmierzyli się przedstawiciele dwóch ugrupowań, działających w gostynińskiej Radzie Miejskiej. Na boisko wyszli piłkarze z Inicjatywy dla Gostynina, rywalizujący z Prawem i Sprawiedliwością. Nie zabrakło oczywiście radnych, ponadto IdG zostało wsparte przez kadrę trenerską Mazura Gostynin, z kolei Prawo i Sprawiedliwość przez młodzieżową organizację Forum Młodych PiS. Wygrała Inicjatywa dla Gostynina 2:1, po bramkach Damiana Matusiaka i Pawła Kowalskiego a honorową bramkę dla PiS zdobył Mateusz Garstka. Po meczu piłkarzom za wysiłek wielki tort przekazała w nagrodę radna Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Zespół IdG wystąpił w składzie: Zbigniew Chorążek, Krzysztof Markus, Konrad Szyperski, Roman Augustyniak, Artur Szulwach, Piotr Matuszewski, Damian Matusiak, Paweł Kowalski i bramkarz Jarosław Durka. Z kolei w Prawie i Sprawiedliwości zagrali Jakub Kalinowski, Paweł Pilichowicz, Grzegorz Gospodarowicz, Adam Baranowski, Mateusz Garstka, Mikołaj Gospodarowicz, Piotr Adamowski, Janusz Karasek i bramkarz Patryk Sobkowiak.

Finał zmagań turniejowych lepiej rozpoczął się dla Mazura I, który za sprawą późniejszego króla strzelców Dominika Dutkiewicza objął prowadzenie. Drugą bramkę kilka chwil później zdobył Hubert Jaśkiewicz a na 3:0 wynik ustalił Piotr Dutkiewicz. Zespół Mazura I wygrał zasłużenie, podopieczni trenera Artura Szulwacha strzelili też najwięcej bramek. Trzecie miejsce także przypadło Mazurowi, tyle że drugiej drużynie, która pokonała Błyskawicę Lucień 4:2.

Mazur I wystąpił w składzie: Bartosz Tomczak, Robert Ratajski, Jan Domagała, Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Mariusz Surmak, Damian Surmak, Hubert Jaśkiewicz i Dominik Dutkiewicz.

Nagrody zespołom i wyróżnionym zawodnikom wręczali wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Markus, radny Jan Głodowski, Prezes MKS Mazur Gostynin Grzegorz Sławiński i dyrektor MOSiR Wiesław Adamski. Nagrodę finansową za zwycięstwo Mazurowi przekazał sponsor – Kazimierz Majchrzak z firmy Izolbet.

Wygrana dla Mazura była jedynie prestiżowym, aczkolwiek podnoszącym morale ważnym triumfem. Za tydzień, 19 stycznia, podopieczni Artura Szulwacha i Pawła Kowalskiego wznowią treningi, w celu jak najlepszego przygotowania się do Ligi Okręgowej i zrealizowania celu – awansu do IV Ligi.

Wyróżnienia indywidualne dla najlepszych zawodników trafiły do:

Dominik Dutkiewicz (Mazur I – król strzelców),

Damian Surmak (Mazur I), Dariusz Grotkiewicz (Poczta Polska), Łukasz Kozanecki (Mazur II) i Łukasz Kokosiński (Błyskawica Lucień)

MECZ FINAŁOWY I DEKORACJA:

WYNIKI:

Grupa A:

Mazur I Gostynin – Błyskawica Lucień 5:1

Bramki: 2 x Dominik Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Hubert Jaśkiewicz i Robert Ratajski

Wisła Duninów – Mazur I 0:4

Bramki: 2 x Dominik Dutkiewicz, Damian Surmak, Konrad Stańczak

Błyskawica Lucień – Wisła Duninów 5:3

Bramki:2 x Łukasz Kaczmarek, Krzysztof Kamiński, Krzysztof Kujawowicz i Łukasz Kokosiński – 2 x Damian Tyska, Jakub Czubak,