Mazur wygrywa mecz na szczycie i utrzymuje pozycję lidera

W 12 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin – lider rozgrywek – pokonał Amatora Maszewo 3:0 i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

Bardzo ważny mecz z punktu widzenia tabeli bardzo dobrze zaczął się dla Mazura. W 6 i 12 minucie po bramkach Piotra Wachaczyka Mazur prowadził 2:0, a na dodatek od 37 minuty grał w przewadze liczbowej jednego zawodnika. Rafała Wilamowskiego, pomocnika Mazura wychodzącego na czystą pozycję sfaulował Piotr Skierkowski. Niestety, dla zawodnika Mazura był to także koniec meczu, gdyż kontuzjowany opuścił boisko.

Piotr Wachaczyk

Przewaga Mazura udokumentowana została w drugiej połowie, w 69 minucie po znakomitej akcji Michała Mateckiego i dośrodkowaniu w pole karne głową na 3:0 wynik ustalił Jakub Kustra. Najskuteczniejszy zawodnik Mazura strzelił swoją 15 bramkę w sezonie.

Gostyniński zespół potwierdził, że zasłużył na pozycje lidera, grając bardzo dobry mecz.

Gdyby nie zawiodła skuteczność wynik byłby dużo wyższy. Kolejny mecz gostyniński zespół rozegra w ramach 13 kolejki, na wyjeździe w Drobinie z tamtejszą Skrą w niedzielę, 13 listopada o g. 14:00.

Mazur Gostynin – Amator Maszewo 3:0

Bramki: 6 i 12' Piotr Wachaczyk, 69' Jakub Kustra

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa, Michał Matecki, Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski (40' Bartosz Dutkiewicz), Sebastian Surmak (75' Przemysław Kamiński), Jakub Kustra – żółta kartka, Piotr Wachaczyk (80' Maciej Piórkowski); trener: Jan Błaszczyk

Amator: Jakub Szczepankiewicz – Tomasz Golatowski, Arkadiusz Kopaczewski (67' Tomasz Sudomir), Kamil Kuźnicki (67' Jakub Turowski), Krystian Majchrzak (89' Mateusz Kwasiborski), Radosław Marszałek, Michał Muszyński (46' Przemysław Lisicki), Piotr Skierkowski – 37' czerwona kartka, Bartłomiej Sochalewski, Radosław Wiśniewski, Filip Zych; trener: Andrzej Kiciński