Mazur zakończył sezon zwycięstwem. W przyszłym sezonie IV Liga

W 26 kolejce – ostatniej w sezonie 2016/17 – seniorzy Mazura Gostynin wygrali na własnym boisku ze Skrą Drobin 2:1 i zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli.

Mecz ze Skrą był już wyłącznie pojedynkiem bez stawki, Mazur już wcześniej zagwarantował sobie awans do IV Ligi. Sztab trenerski Mazura do gry w meczu z Drobinem dysygnował kilku młodych zawodników.

Jednak pierwsi bramkę zdobyli goście, w 31 minucie po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Bartoszem Tomczakiem, bramkarzem Mazura, gola dla gości zdobył Bartłomiej Mielczarski.

Wynik zmienił się dopiero po przerwie w meczu, w 55 minucie po asyście Patryka Gronalewskiego na strzał zza pola karnego zdecydował się Gracjan Sobczak i umieścił piłkę w bramce drobinian. Dla pomocnika Mazura był to 14 gol w rundzie wiosennej w 13 meczu i jest to wspaniała statystyka, która potwierdziła tym samym, że ściągnięcie tego zawodnika do Gostynina było doskonałym posunięciem.

Zwycięskiego gola zdobył w 58 minucie Patryk Gronalewski, dla którego był to pierwszy gol w drużynie seniorów. Napastnik Mazura wykorzystał nieporozumienie między obroną a bramkarzem Skry Drobin Sebastianem Majchrzakiem i przejął futbolówkę przed polem karnym, a następnie skierował ją do siatki.

Mazur mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 76 minucie rzutu karnego, podyktowanego za faul na Michale Mateckim nie wykorzystał Sobczak.

Mazur zakończył sezon 2016/17 na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 69 punktów, o sześć więcej niż drugi Amator Maszewo. W przyszłym sezonie, który rozpocznie się 12 sierpnia, Mazur zagra w IV Lidze Mazowieckiej Grupie Północnej.

Po meczu piłkarze Mazura otrzymali pamiątkowe medale z okazji zwycięstwa w Lidze Okręgowej 2016/17. Medale wręczał Prezes Mazura Jacek Marciszewski a podczas dekoracji uczestniczyli sponsor klubu, działacze i zarząd Mazura oraz przedstawiciele władz samorządowych, a na trybunach sukces piłkarzy oklaskiwało i obserwowało kilkuset kibiców.

Także jako wspaniały gest przyjaźni pamiątkowy puchar z życzeniami sukcesów i jak najlepszej gry w IV Lidze w przyszłym sezonie przekazali naszym piłkarzom piłkarze Skry Drobin, za co serdecznie cały zarząd, piłkarze oraz kibice MKS Mazur Gostynin dziękują piłkarzom oraz działaczom z Drobina.

Zawodników Mazura czeka teraz dwutygodniowy odpoczynek, 10 lipca 2017 r. nasz zespół powróci do treningów a pierwsze sparingi zaplanowano od 22 lipca 2017 r.

Mazur Gostynin – Skra Drobin 2:1

Bartosz Tomczak (46' Hubert Borowy) – Arkadiusz Wróblewski, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz – żółta kartka, Bartosz Dutkiewicz, Gracjan Sobczak, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Matecki, Sebastian Surmak (46' Eryk Przybylski), Patryk Gronalewski (60' Kacper Olszewski); I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

Skra: Sebastian Majchrzak – Kamil Reguliński (78' Szymon Klimowski), Daniel Sawicki, Hubert Wawrzyński, Paweł Kopczyński, Bartłomiej Mielczarski, Jakub Gąsiorowski, Hubert Krzysztofiak, Marcin Gajewski, Paweł Dziekański (86' Marcin Kwiatkowski), Marcin Kowalski; trener: Michał Lemanowicz