Mimo przewagi w grze, znów porażka

W 8 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. 1 seniorzy Mazura Gostynin przegrali 0:1 w Słoszewie-Kolonii z Płońską Akademią Futbolu.

Mecz rozpoczął się chwilą ciszy, ku pamięci zmarłego w piątek 27 września Sylwestra Szymańskiego, członka komisji licencyjnej Płockiego OZPN, kibica Mazura Gostynin i prezesa GLKS Kormoran Łąck.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12 minucie. Dośrodkowanie w pole karne, brak asekuracji w obronie Mazura wykorzystał Damian Duszyński. Z czasem płońszczanie cofnęli się na własną połowę, nasi piłkarze zaatakowali, jednak nie udało się strzelić gola.

W drugiej połowie oglądaliśmy z kolei niemal jednostronny mecz. Mazur głęboko zepchnął Płońską Akademię do defensywy, były długie momenty, kiedy gra toczyła się wyłącznie na połowie gospodarzy. Naparcie na bramkę Mateusza Lewandowskiego powodowała, że szczelna obrona Akademii coraz częściej nie była tak dokładna, co dawało szansę Mazurowi. Okazje strzeleckie na wyrównanie mieli Paweł Znyk, Eryk Przybylski czy Michał Olczak.

Najlepsza sytuacja do zdobycia bramki dla Mazura to 68 minuta. Michał Olczak wykonywał z prawej strony boiska rzut rożny, do główki najwyżej skoczył Kamil Augustyniak. Strzał obrońcy Mazura jeszcze zaliczył rykoszet i w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczkę sparował Mateusz Lewandowski, bramkarz PAF-u.

Jednak niestety zabrakło skuteczności i mecz zakończył się, mimo przewagi gostynińskiej drużyny, skromnym 1:0 dla gospodarzy.

To siódma porażka w tym sezonie. W tabeli Mazur nadal 13 miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Za tydzień ważny mecz - do Gostynina przyjeżdża ostatnia w tabeli Delta Słupno (5 października, g. 12:00) która do tej pory przegrała wszystkie mecze i z zerem punktów zamyka tabele. Ten mecz trzeba koniecznie wygrać.

Płońska Akademia Futbolu - Mazur Gostynin 1:0

bramki: 12' Damian Duszyński

PAF: Mateusz Lewandowski - Dawid Krulikowski, Piotr Hercel (37' Mateusz Dzięgielewski), Damian Duszyński, Mateusz Rutkowski (58' Maksymilian Konopka), Adam Szcześniak, Radosław Wesołowski (46' Filip Januszczak), Kordian Makowski, Dominik Pełka (68' Michał Sobczak), Michał Kowalski, Szymon Zawadzki; trener: Kordian Makowski

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Filip Skupiński - Mikołaj Zieliński, Michał Olczak, Paweł Znyk, Jakub Sawicki, Adam Dubielak, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński,II trener: Paweł Kowalski

żółte kartki: Piotr Hercel, Michał Kowalski, Filip Januszczak, Maksymilian Konopka - Kamil Augustyniak