Najwyższa wygrana w tym sezonie!

W 19 kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi seniorzy Mazura Gostynin wygrali na własnym boisku z Unią Warszawa 6:1.

Już w 3 minucie Mazur prowadził. Po zespołowej akcji do odbitej przez bramkarza Unii piłki dopadł Paweł Znyk, uderzył po ziemi a piła została zatrzymana ręką tuż przed bramką przez obrońcę drużyny z Bemowa - Mikołaja Marczewskiego. Sędzia Patryk Czarniecki podyktował rzut karny i ukarał obrońcę unii czerwoną kartką. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Eryk Przybylski.

W 22 minucie po pięknej zespołowej akcji, zakończonej przez Znyka było 2:0. W 36 minucie strzał Dominika Staickiego uderzył w słupek, a w następnej akcji kontaktowego gola zdobyła Unia. Po dośrodkowaniu z prawej strony i ładnym strzale głową dobrze broniącego cały mecz Sebastiana Kowalskiego pokonał Szymon Kolasa.

Do przerwy Mazur miał jednak bardzo dobry wynik, na 3:1 podwyższył, kończąc zespołową akcję prawą stroną boiska Mateusz Ostrowski.

Po przerwie Mazur trafił jeszcze trzykrotnie, tym samym notując najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. W 66 minucie krótkie rozegranie rzutu rożnego zakończyło się podaniem Mateusza Ostrowskiego do Dominika Stawickiego, a napastnik zdobył gola uderzeniem w krótki róg bramkarza Unii.
W 81 minucie po dryblingu i uderzeniu tuż zza pola karnego gola zdobył Kamil Augustyniak a na 6:1. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Eryk Przybylski.

To najwyższe w tym sezonie zwycięstwo Mazura. Ponadto w rundzie wiosennej w czterech ligowych meczach pod kierunkiem trenerów Filipa Skupińskiego i Pawła Kowalskiego nasz zespół jeszcze ani razu nie przegrał!

Nasza drużyna ma na koncie 24 punkty w tym sezonie i w ligowej tabeli zajmuje 8 miejsce.

Za tydzień kolejna okazja do podwyższenia dobrej passy bez porażek - w 20 kolejce mecz wyjazdowy z Drukarzem Warszawa (13 kwietnia g. 14:00).

Mazur Gostynin - Unia Warszawa 6:1

bramki: 3' (rzut karny) i 86' Eryk Przybylski, 22' Paweł Znyk, 41' Mateusz Ostrowski, 66 Dominik Stawicki, 81' Kamil Augustyniak - 37' Szymon Kolasa

Mazur: Sebastian Kowalski - Kamil Augustyniak, Bartłomiej Luśniewski, Jakub Staniszewski Wiktor Smyczyński (76' Piotr Szulczewski) - Michał Matecki (63' Maciej Kowalski), Paweł Znyk (70' Adam Dubielak), Mateusz Ostrowski (85' Piotr Dutkiewicz), Jan Rutkowski - Dominik Stawicki, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

Unia Warszawa: Szymon Mękała - Dominik Talarek, Mikołaj Marczewski, Szymon Kolasa, Jakub Wojda (13' Maksym Oliiarnyk), Dawid Jędrych, Piotr Milewski (69' Mateusz Świszczorowski), Adam Gromysz, Miłosz Kwiatkowski, Marek Żewłakow, Julian Kryszkiewicz; trener: Bartłomiej Pawłowski

żółte kartki: Matecki

czerwona kartka: 3' Marczewski (zagranie ręką w polu karnym)