Osiem bramek z rezerwami Polonii

W 9 kolejce piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Gr.1 seniorzy Mazura Gostynin przegrali 0:8 na własnym boisku z Polonią II Warszawa.

Cały mecz przebiegał pod dyktando niedzielnych rywali Mazura, choć początek tego nie zapowiadał. W 3 minucie piękną paradą po strzale Eryka Przybylskiego popisał się Oskar Wiśniewski, bramkarz Polonii.

Jednak do przerwy Czarne Koszule prowadziły 3:0 po golach w 6 minucie Krystiana Tymendorfa, w 41 minucie Jakuba Olesińskiego i tuż przed przerwą w 44 minucie Piotra Śledziewskiego.

W 30 minucie nasz zespół mógł zdobyć bramkę, po błędzie przy wybiciu piłki przez bramkarza Czarnych Koszul próba przelobowania golkipera przez Eryka Przybylskiego minęła niewiele słupek bramki.

Po przerwie goście w 6 minut zdobyli kolejne trzy bramki a hat-trick zanotował Śledziowski, zdobywając dwie bramki a na 6:0 podwyższył Tymendorf.

Kolejne dwie bramki zdobyli piłkarze Polonii, którzy weszli na boisko w drugiej połowie.

W 75 minucie po pięknym strzale Wojciecha Korcza było 7:0 a ostatnią bramkę,ustalającą wynik meczu na 8:0 dla rezerw Polonii zdobył Piotr Ziembicki.

To najwyższa w tym sezonie w meczach ligowych Mazura.

Mazur w tabeli 5 Ligi spadł na 10 miejsce (11 punktów). Szansa na poprawienie dorobku punktowego za tydzień - w sobotę 14 października o g.11:00 w Pułtusku Mazur zagra z Nadnarwianką.

Mazur Gostynin - Polonia II Warszawa 0:8

bramki: 6' 57' Krystian Tymendorf, 41' Jakub Olesiński, 44' 51' 53' Piotr Śledziewski, 75' Wojciech Korcz, 77' Piotr Ziembicki

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (46' Dominik Wydrzyński) Maciej Kowalczyk, Piotr Dutkiewicz (71' Bartłomiej Kapturowski), Kamil Augustyniak - Michał Matecki, Paweł Znyk, Eryk Wydrzyński (79' Jakub Rutkowski) Wiktor Smyczyński (46' Adam Dubielak), Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Polonia II Warszawa: Oskar Wiśniewski (74' Dominik Habura) - Kacper Żakowski, Jakub Olesiński (60' Wojciech Korcz), Adrian Rowicki, Piotr Śledziewski (79' Piotr Ziembicki), Krystian Tymendorf, Mateusz Kaim, Kacper Jarosz (65' Jan Parafianowicz), Eryk Mikołajewski, Szymon Dąbrowski, Emre Celik (60' Sebastian Trzepałko); trener: Damian Falkowski

żółte kartki: Eryk Wydrzyński, Dominik Wydrzyński