Piąty mecz u siebie, piąte zwycięstwo

W bardzo dobrym stylu w 10 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin pokonał na własnym boisku Deltę Słupno 4:1.

Po dobrym aczkolwiek zremisowanym w meczu w Drobinie 3:3 widać w naszym zespole optymizm, co przekłada się na coraz lepszą grę a co za tym idzie i wyniki.

W sobotę od pierwszych do ostatnich minut Mazur był stroną przeważającą na boisku. W 19 minucie popis swojej szybkości i siły pokazał Eryk Przybylski, nasz napastnik mocno uderzył na bramkę Sebastiana Frejlichowskiego i dał prowadzenie 1:0. chwilę później zagapiła się nasza obrona, czego konsekwencją była akcja prawą stroną boiska i wykończenie akcji przez Kacpra Maciejewskiego. Remis utrzymywał się przez 12 minut, tym razem w 35 minucie Dariusz Kurkowski trafił po raz pierwszy w tym sezonie. Po akcji Eryka Przybylskiego piłkę stracił Bartosz Obojski i zgarnął ją właśnie Kurkowski, pięknym strzałem dając prowadzenie Mazurowi.

Po przerwie nasz zespół nadal atakował, szybka akcja z prawej strony i wejście w pole karne Michała Jędrzejczyka i podanie do Dariusza Kurkowskiego kończy się podwyższeniem na 3:1.

Dla naszego pomocnika to pierwsze bramki lidze w karierze seniorskiej w Mazurze, i to od razu dwa w jednym meczu gole.

Wynik meczu ustala wprowadzony w drugiej połowie Krystian Pawełkiewicz, na 4:1, po strzale przy słupku.

To siódmy mecz z rzędu bez porażki, piąty wygrany u siebie i w konsekwencji Mazur awansuje na czwarte miejsce w tabeli, i ma cały czas ścisły kontakt z czołówką - Startem Proboszczewice i Skrą Drobin.

Kolejny mecz za tydzień, 24 października Mazur jedzie do Łukomia na mecz ze Skrwą.

Mazur Gostynin - Delta Słupno 4:1

bramki: 20' Eryk Przybylski, 34' 67' Dariusz Kurkowski, 87' Krystian Pawełkiewicz - 23' Kacper Maciejewski

Mazur: Hubert Borowy - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Maciej Kowalski (75' Maciej Gajewski) - Michał Matecki, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski (75' Krystian Pawełkiewicz), Arkadiusz Górecki, Michał Jędrzejczak - Eryk Przybylski, trener: Piotr Dutkiewicz

Delta: Sebastian Frejlichowski (88' Dawid Dolny) - Mariusz Pesta, Filip Wójcicki, Bartosz Topczewski, Jakub Sowiński, Bartosz Obojski, Krzysztof Machowski, Jarosław Machowski, Damian Kołeczek (75' Mateusz Borawski), Bartosz Paruszewski, Kacper Maciejewski; trener: Przemysław Michalski

Żółte kartki: Jędrzejczak, Dutkiewicz, Woźniak - Obojski, Pesta