Pierwszy sparing w trudnych warunkach

W sobotę, 27 stycznia 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

Pod wodzą nowego trenera Filipa Skupińskiego w trudnych warunkach atmosferycznych - zalegającej wodzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią - Mazur przegrał z wiceliderem kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej II Kujawiakiem Kowal 4:6.

W pierwszej połowie po golach Michała Mateckiego i Adama Dubielaka nasz zespół prowadził 2:1, choć przegrywał 0:1 po golu Japończyka Kana Hanady. Jednak tuż po wznowieniu gry goście strzelili trzy bramki i mimo goli Mateusza Ostrowskiego i drugiej bramki Adama Dubielaka, to Kujawiak okazał się lepszy.

Do bramki Mazura po blisko 5-miesięcznej przerwie po kontuzji powrócił Hubert Borowy.

Niestety, w tej rundzie najprawdopodobniej nie powróci do gry z powodu kontuzji 17-letni Mikołaj Nosalski.

W naszej drużynie ponadto pojawiło się dwóch testowanych zawodników.

Za tydzień gra kontrolna z GKS Bedlno. Dokładny termin podany będzie na stronie klubowej oraz na https://twitter.com/MGostynin/

Mazur Gostynin - Kujawiak Kowal 4:6

Bramki: 36' Michał Matecki 43' 79' Adam Dubielak 71' Mateusz Ostrowski - 32' Kan Hanada, 47' Kamil Bógdał, 69' Patryk Wojtylak, 76' Sebastian Kowalski (samobójcza), Piotr Szablewski

Mazur rozpoczął w składzie: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, zawodnik testowany - Michał Matecki, Mateusz Ostrowski, Paweł Znyk, zawodnik testowany - Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński

Zagrali także: Sebastian Kowalski - Adam Dubielak, Wiktor Smyczyński, Maciej Kowalski, Jakub Rutkowski