Porażka, mimo prowadzenia 1:0

W sobotę, 21 września 2024 r. rozegrano mecz 7 kolejki piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. 1, w którym to Mazur Gostynin przegrał ze Żbikiem Nasielsk 1:3.

Olbrzymie problemy Mazura spowodowane kontuzjami mają wpływ na kadrę meczową. Drugi mecz z rzędu na ławce rezerwowych pojawiło się zaledwie trzech zawodników. Mimo problemów kadrowych, Mazur podjął walkę z rywalem, który jest wyżej w tabeli - zajmował 7 miejsce.

W tym meczu to nasza drużyna objęła prowadzenie w 13 minucie. Dogranie z lewej strony boiska Michała Patory trafiło do Adama Dubielaka, a 17-letni pomocnik Mazura z bliska trafił do siatki.

Jednak do przerwy był remis 1:1. W ostatniej akcji tej części meczu po stracie naszej drużyny piłka trafiła do Marka Osińskiego, który z 35 metrów przelobował bramkarza Mazura Huberta Borowego.

W drugiej połowie w 67 minucie Żbik objął prowadzenie. Dośrodkowanie piłki z lewej strony trafiło do Mateusza Turkowskiego, który zgrał piłkę do Marka Osińskiego a napastnik Żbika zdobył drugiego swojego gola w tym meczu.

Ten sam zawodnik, 33-letni napastnik Żbika zdobył trzecią bramkę, czyli hat-trick. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry wykorzystał też rzut karny w 90 minucie, podyktowany przez sędziego Mateusza Szczurzyńskiego za faul Kamila Augustyniaka na Janie Pietraszkiewiczu.

To szósta porażka naszej drużyny w tym sezonie. W tabeli Mazur zajmuje 12 miejsce z 3 punktami. Za tydzień ważny pojedynek z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu, która zajmuje 13 miejsce również z 3 punktami.

Mecz w Słoszewie pod Płońskiem ze względu na remont stadionu w Płońsku rozpocznie się w sobotę, 28 września  g. 15:00.

Mazur Gostynin - Żbik Nasielsk 1:3

bramki: 13' Adam Dubielak - 45+1' 67' i 90' (rzut karny) Marek Osiński

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski (66' Filip Skupiński), Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Michał Patora - Mikołaj Zieliński, Paweł Znyk, Adam Dubielak, Jakub Sawicki (61' Filip Bieniek), Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

Żbik: Aleksej Gogula - Michał Macias, Filip Stańczak (90+3' Jakub Górski), Łukasz Gałązka (46' Jan Pietraszkiewicz), Mateusz Rutkowski (65' Mateusz Rzemek), Mateusz Bramowicz, Michał Morawski (46' Mateusz Turkowski), Mateusz Pietroń, Jakub Jopek, Jakub Lewandowski, Marek Osiński; trener: Mateusz Bramowicz

Żółte kartki: Dutkiewicz, Sawicki, Przybylski - Jopek, Macias