Przegrana z liderem

W Święto Niepodległości 11 listopada 2023 r. w ramach 14 kolejki piłkarskiej Decathlon 5 Ligi Mazowieckiej Gr. 1 seniorzy Mazura Gostynin przegrali z liderem rozgrywek MKS Przasnysz 0:5.

Mecz w Przasnyszu rozpoczął się, z okazji Święta Niepodległości, od Mazurka Dąbrowskiego odśpiewanego przez piłkarzy i kibiców, zgromadzonych na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Przasnyszu.

Niestety, mecz rozstrzygnął się już w pierwszych 18 minutach, po których było 4:0 dla rywali naszej drużyny.

Już w 3 minucie faul na Marcinie Krasce zakończył się podyktowaniem rzutu karnego, który strzałem przy słupku wykorzystał Maciej Smoliński. W 11 minucie na 2:0 podwyższył Dominik Lemanek po strzale z 15 metrów w długi róg bramki Sebastiana Kowalskiego a 4 minuty później na 3:0 trafił bezpośrednio z rzutu wolnego Tomasz Kamiński. Ten sam zawodnik trafił w 18 minucie z kilku metrów po wrzuceniu piłki w pole karne z rzutu rożnego.

W drugiej połowie przasnyszanie ustalili wynik meczu na 5:0 w 66 minucie, a uczynił to po raz drugi Dominik Lemanek.

Nasz zespół osłabiony brakiem czwórki podstawowych zawodników oddał kilka strzałów na bramkę rywali. Najbliżej zdobycia gola byli napastnicy naszej drużyny Jan Rutkowski i Eryk Przybylski, ale brakowało w tym meczu kluczowego wykończenia sytuacji lub dobrego strzału.

Warto też dodać, ze gdyby nie kilka dobrych interwencji bramkarza Sebastiana Kowalskiego wynik w Przasnyszu byłby na pewno wyższy.

Mazur pozostał w tabeli 5 Ligi na 10 miejscu, z 16 punktami.

W ostatnim meczu w tej rundzie, w 15 kolejce z Huraganem Wołomin na Stadionie w Gostyninie (sobota, 18 listopada 2023 r. g., 12:00).

MKS Przasnysz - Mazur Gostynin 5:0

bramki: 3' Maciej Smoliński, 11' 66' Dominik Lemanek, 15' 18' Tomasz Kamiński

MKS Przasnysz: Piotr Piotrowski (46' Mateusz Grabowski) - Kamil Rutkowski, Damian Grędziński, Marcin Kraska, Karol Borowiec, Jakub Sygocki (56' Patryk Gumocki), Maciej Smoliński, Jacek Kopciński, Rafał Śmielak Tomasz Kamiński, Dominik Lemanek; trener: Wojciech Kordek

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Mikołaj Nosalski (56' Bartłomiej Kapturowski) Eryk Wydrzyński, Mateusz Ostrowski (77' Jakub Rutkowski), Adam Dubielak (56' Wiktor Smyczyński) - Jan Rutkowski, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

żółta kartka: Ostrowski