Przegrana z wiceliderem

W 23 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi Mazowieckiej Gr. 1 w środę, 1 maja seniorzy Mazura Gostynin na własnym boisku zmierzyli się z Makowianką Maków Mazowiecki.

Wicelider nie łatwo zgarnął trzy punkty w Gostyninie. Nasz zespół prowadził 1:0 od 14 minuty. Gol padł po bardzo podobnej sytuacji do tej z ostatniej soboty, gdy to Mazur zdobył pierwszego gola w meczu z Okęciem Warszawa. Wrzut z autu Jakuba Staniszewskiego w pole karne, tam piłka trafia do Eryka Przybylskiego i nasz napastnik uwalnia się spod opieki obrońców i strzela w bramkę rywala.

Tuż przed przerwą goście doprowadzili do remisu. Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego Arkadiusza Kowalczyka i niepilnowany w polu karnym Jarosław Chełchowski popisuje się celną główką.

Po przerwie obraz gry przechylał się na stronę gości, choć Mazur miał swoje okazje. W 53 minucie blisko zdobycia drugiej bramki był Eryk Przybylski, ale Władysław Stelmach dobrą interwencją obronił Makowiankę przed utraconym golem.

Od 57 minuty Mazur grał w osłabieniu. W ciągu dwóch minut dwa taktyczne faule Kamila Augustyniaka spowodowały, że obrońca Mazura musiał opuścić boisko po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce.

Decydująca bramka padła na 11 minut przed końcem podstawowego czasu gry. Ponownie stały fragment gry, tym razem rzut rożny, wykonywali goście. Piłka wybita trafiła do Jarosława Chełchowskiego, który technicznym strzałem w długi róg bramki Sebastiana Kowalskiego dał zwycięstwo gościom. Trzy punkty trafiły do wicelidera, choć Mazur do końca walczył o odmianę losów meczu.

Po meczu goście z dość liczną grupą kibiców, którzy przybyli do Gostynina, świętowali zwycięstwo.

Mazur z 30 punktami pozostaje na 8 miejscu w tabeli 5 Ligii nie ulegnie to na pewno zmianie po wszystkich meczach 23 kolejki.

Następne spotkanie Mazura to mecz wyjazdowy z drugim zespołem Polonii Warszawa, na boisku treningowym przy ul. Konwiktorskiej 6 w niedzielę, 12 maja 2024 r. o g. 16:00.

Mazur Gostynin - Makowianka Maków Mazowiecki 1:2

bramki: 14' Eryk Przybylski - 43' 79' Jarosław Chełchowski

Mazur: Sebastian Kowalski -  Kamil Augustyniak Bartłomiej Luśniewski, Jakub Staniszewski - Piotr Szulczewski Mateusz Ostrowski (89' Wiktor Smyczyński) Jan Rutkowski (83' Filip Skupiński), Kamil Krysiński (58' Marcin Słojkowski) - Paweł Znyk (73' Adam Dubielak) Dominik Stawicki (76' Michał Matecki), Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński, II trener: Paweł Kowalski

Makowianka: Władysław Stelmach - Oscar Josue Zapata Bonilla, Michał Pragacz, Kamil Pustoła, Krzysztof Pustoła, Kacper Markiewicz, Jarosław Chełchowski, Arkadiusz Kowalczyk (88' Rafał Obłudka), Happy Simelela (55' Patryk Koczara), Jose Alvaro Melo (83; Pablo Andres Grajales Tabares), Dominik Witkowski; trener: Sebastian Zakrzewski

Żółte kartki: Augustyniak, Stawicki - Simelela Happy, Stelmach, Kamil Pustoła

Czerwona kartka: 58' Augustyniak (druga żółta)