Przerwana seria zwycięstw. Przegrana w Warszawie

W 22 kolejce piłkarskiej Decathlon V Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin przegrali w Warszawie z Okęciem 2:3.

Do przerwy Mazur prowadził 1:0. W 35 minucie piłkę z autu wrzucił Jakub Staniszewski a piłkę z kilku metrów wbił głową do bramki Eryk Przybylski. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, choć momentami wyrównanej, nadeszła druga, niestety fatalna w wykonaniu naszej drużyny.

W przeciągu 120 sekund nasz zespół stracił dwa gole i to Okęcie objęło prowadzenie. W 56 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Piotr Jarzyna pokonał Sebastiana Kowalskiego. Chwilę później, w następnej akcji, sędzia Piotr Pałaszewski podyktował rzut karny za faul Janka Rutkowskiego na rywalu w narożniku pola karnego. Mimo że Sebastian Kowalski wyczuł kierunek uderzenia Marka Kwiatkowskiego, to jednak strzał z rzutu karnego był na tyle mocny, że wpadł do bramki. Dwanaście minut później piłkarze Okęcia podwyższyli na 3:1. Strzał Piotra Jarzyny odbił bramkarz Mazura, jednak już dobitki Rafała Wrońskiego nasz golkiper nie zdołał obronić.

Mazur nie odpuszczał jednak do końca i starał się wyrównać. W 85 minucie kontaktowego gola, po asyście Dominika Stawickiego zdobył Mateusz Ostrowski.

W ostatniej akcji meczu ogromne zamieszanie w polu karnym Okęcia zakończyło się szczęśliwie dla rywali Mazura - piłka po kilku próbach strzałów naszych zawodników, które były blokowane, opuściła boisko i sędzia zakończył spotkanie.

Seria błędów w obronie i dużo swobody wykorzystana przez zawodników Okęcia spowodowała, że mecz został po fatalnej drugiej połowie przegrany przez Mazur.

Porażka zakończyła znakomitą serię czterech z rzędu zwycięstw i sześciu meczy bez porażki. Sobotnia przegrana w warszawskiej dzielnicy Włochy była pierwszą pod wodzą trenera Filipa Skupińskiego w Mazurze.

W tabeli piłkarskiej Decathlon V Ligi nasz zespół z 30 punktami pozostał na 7 miejscu.

W kolejnym meczu - w Święto Pracy, w środę 1 maja 2024 r. o g. 13:00 do Gostynina przyjeżdża wicelider - Makowianka Maków Mazowiecki.

Okęcie Warszawa - Mazur Gostynin 3:2

bramki: 56' Piotr Jarzyna, 57' Marek Kwiatkowski (rzut karny), 70' Rafał Wroński - 35'  Eryk Przybylski, 85' Mateusz Ostrowski

Okęcie: Amal Shavketov - Piotr Balsam Mikołaj Dębowski Łukasz Różycki Jakub Dudkiewicz (67' Bartłomiej Maciąg) Maciej Grabowski  Marek Kwiatkowski Mateusz Olkowski Szymon Więckowski Rafał Wroński, Piotr Jarzyna (83' Michał Piłatkowski); trener: Adam Warszawski

Mazur: Sebastian Kowalski - Jakub Staniszewski, Kamil Augustyniak, Bartłomiej Luśniewski, Maciej Kowalski (45' Michał Matecki) - Marcin Słojkowski (60' Eryk Wydrzyński), Paweł Znyk (70' Kamil Krysiński), Mateusz Ostrowski, Jan Rutkowski (80' Filip Skupiński) - Dominik Stawicki, Eryk Przybylski; trener: Filip Skupiński

Żółte kartki: Jakub Dudkiewicz, Dębowski